Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jānis Bērziņš: Šis ir būtisks atspēriena punkts turpmākajai karjerai

20 gadus vecais latviešu basketbolists Jānis Bērziņš pēc NBA pirmsdrafta treniņnometnes «adidas Eurocamp» Itālijas pilsētā Trevīzo sarunā ar «Apollo» norādīja, ka lēmums pēc gada vai diviem pieteikties NBA draftam būs atkarīgs no nākamās sezonas.

«Šī manā karjerā bija līdz šim nozīmīgākā treniņnometne. Domāju, ka pieredzes ziņā šis ir būtisks atspēriena punkts turpmākās karjeras veidošanā,» uzskata Jānis.

«Uz Trevīzo devos, lai sevi parādītu, jo, iespējams, kāds mani pamana. Tāpat svarīga ir iegūtā pieredze, kas noderēs, ja pieteikšos NBA draftam nākamgad vai pēc diviem gadiem. Tagad vismaz zināšu, kas notiek šādās treniņnometnēs. Daudz kas bija jauns. Piemēram, nebiju gatavs tam, ka trīspunktu metienu līnija būs pēc NBA nevis Eiropas standartiem. Treniņi bija ļoti intensīvi, nākotnē zināšu, kam jāgatavojas.»

«Pirmā diena sākās jau plkst. 8.00 ar fotografēšanos, tad visus spēlētājus sadalīja četrās komandās. Pirmajā dienā ātri iemācījāmies dažas kombinācijas un komandas iekšienē spēlējām pieci pret pieci. Pēc tam divas komandas 40 minūtes spēlēja savā starpā, bet pārējās divas komandas tikmēr devās uz dažādiem fiziskajiem testiem. Vakarā komandas mainījās lomām,» stāsta jaunais basketbolists.

«Treneri jau pirms mačiem sapulcē teica, ka skatīsies arī uz piespēlēm un komandas spēli. Arī es iepriekš biju domājis un dzirdējis, ka katrs aizrausies ar individuālām darbībām, taču tā nebija, varēja normāli saspēlēties. Protams, pārsvarā spēle notika uz blokiem un improvizāciju, tomēr nebija arī tā, ka spēlētu tikai viens pret vienu,» saka Bērziņš.

«Pēc pirmā treniņa domāju, uz kurieni esmu atbraucis, jo viss izdevās - gan metieni, gan piespēles. Taču spēlē pārliecība nedaudz pazuda. No kopējā ansambļa ārā nekritu, bet, ja metiens neaiziet, tad pārliecība gribot negribot mazinās. Varbūt nedaudz traucēja arī uztraukums, jo bija ļoti daudz skatītāju, turklāt nevis vienkārši skatītāji, bet basketbola speciālisti, kuri vēroja katru darbību,» skaidro Jānis.

«Šovasar jācenšas labi aizvadīt Eiropas U-20 čempionātu. Tāpat svarīga būs arī nākamā sezona,» vaicāts par iespējamo pieteikšanos NBA draftam 2014. vai 2015. gadā, atbild basketbolists. «Skatīsimies, kas tiks izlemts, bet man vēl ir līgums uz gadu ar «VEF Rīga». Jā, aizvadītajā sezonā biju izīrēts «Valmierai» un daudz spēlēju, tomēr arī iepriekšējā sezonā «VEF Rīga» komandā bija savi plusi. Ja spēlēšanas ziņā nedaudz jutos vīlies, tad treniņprocess bija pavisam citā līmenī - partneri, taktika, skautings. Tas viss deva neatsveramu pieredzi.»