Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM jau sagatavojusi pensiju indeksācijai nepieciešamos likuma grozījumus; Saeimā tos varētu skatīt jau rīt

Labklājības ministrija (LM) ir izstrādājusi pensiju indeksācijai nepieciešamos grozījumus likumā «Par valsts pensijām» un lūdz tos iekļaut rītdienas, 12.jūnija, Sociālo un darba lietu komisijas darba kārtībā, tā šodien komisijas sēdē paziņoja komisijas loceklis un LM parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V).

Likuma grozījumi tiek virzīti ar zināmu steigu. Ašeradens norādīja, ka tos vajadzētu izskatīt divos lasījumos un balsojumam pirmajā lasījumā vajadzētu notikt ap 20.jūliju.

Komisijas biedrs Andrejs Klementjevs (SC) pauda bažas, vai tik ātri tas izdosies. Viņš arī atgādināja, ka drīz deputātiem gaidāms atvaļinājums.

Tikmēr komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) sacīja, ka centīsies iekļaut jautājumu rītdienas darba kārtībā. Viņa informēja, ka komisija ir saņēmusi LM ziņojumu par Senioru konsultatīvajā padomē pieņemto lēmumu indeksēt pensijas līdz 200 latiem ar indeksu 1,04, kā arī informāciju par Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) prasību palielināt indeksējamo pensiju slieksni līdz 250 latiem, tādēļ sēdē tiks aicināti piedalīties arī LPF pārstāvji.

Kā ziņots, lēmumu atbalstīt Senioru konsultatīvās padomes priekšlikumu indeksēt pensijas ar indeksu 1,04, tomēr ar nosacījumu, ka tiek indeksētas visas pensijas līdz 250 latiem, nevis līdz 200 latiem, kā tika runāts iepriekš, LPF pieņēma valdes sēdē vakar, 10.jūnijā.

Šāds lēmums tika pieņemts, jo federācija ir nobažījusies par to pensionāru labklājību, kuriem pensijas kaut par latu pārsniedz 200 latus. Šis variants no valsts budžeta 2013.gadā prasītu 12,3 miljonus latu, bet 2014.gadā - 37,2 miljonus latu, skaidroja LM pārstāvji.

Valdošās koalīcijas partneri piesardzīgi vērtē iespēju indeksēt visas pensijas līdz 250 latiem, kā arī norāda uz nepieciešamību sagaidīt precīzus aprēķinus šajā jautājumā un izskatīt to budžeta kontekstā.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) vakar pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka LM piedāvājums indeksēt pensijas līdz 200 latiem bija kompromisa variants, taču LPF prasību indeksēt visas pensijas līdz 250 latiem varētu vērtēt budžeta kontekstā.