Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Par darbaspēka nodokļu samazināšanu skaidrība būs budžeta izskatīšanas laikā

Par plānotajiem nākamā gada darbaspēka nodokļu samazināšanas risinājumiem skaidrība būs nākamā gada valsts budžeta izskatīšanas laikā, otrdien žurnālistiem teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

«Attiecībā uz to, kādā veidā tiks turpināta darbaspēka nodokļu samazināšana, pašreiz notiek diskusija, kuru ir svarīgi no politiskās retorikas novirzīt profesionālā gultnē,» teica Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka ir jāizvērtē ekspertu argumenti, kas aicina Latviju pārskatīt plānoto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes strauju samazināšanu un koncentrēties uz neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādībā esošām personām palielināšanu.

«Tuvāko mēnešu laikā mēs šis diskusijas virzīsim ekspertu līmenī, taču pie gala lēmumiem, kā precīzi notiks darba spēka nodokļu samazināšana, visticamāk, mēs atgriezīsimies kontekstā ar nākamā gada un nākamo trīs gadu budžetu,» teica premjers.

Viņš arī uzsvēra, ka budžeta iespējas ir ierobežotas un būs jāmeklē kompromisi. «Mums ir daudz nepieciešamību izdevumu daļā, piemēram, pedagogu, mediķu atalgojuma paaugstināšana, ceļu sakārtošana, pensiju indeksācija utt. Tās ir ietilpīgas budžeta pozīcijas. Skaidrs, ka paveikt visu vienlaicīgi - samazināt IIN likmi, palielināt atvieglojumus un neapliekamo - nevarēs, ja gribam domāt vēl par atalgojumu sabiedriskajā sektorā un citām prioritātēm,» uzsvēra valdības vadītājs.

Premjers norādīja, ka, veidojot nākamā gada budžetu, intereses būs jāsabalansē. «Kāds būs gala risinājums, to parādīs diskusijas ar ekspertiem, kā arī sarunas par nākamā gada budžetu,» teica Dombrovskis.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Finanšu ministrija (FM) iesniegtās nākamā gada budžeta prioritātes jeb jaunās politikas iniciatīvas apkopos līdz jūnija beigām, kad tās iesniegs valdībā.

Lai arī pirmie rezultāti vēl nav apkopoti, FM atzina, ka prioritāšu ir daudz un tās vairākas reizes pārsniedz budžetā pieejamo finansējumu. Pēc pašreizējām aplēsēm, nākamā gada budžetā papildu prioritātēm varētu būt pieejami 50‒60 miljoni latu.

Atbilstoši valsts budžeta 2014.gadam sagatavošanas grafikam paredzēts, ka budžets tiks sagatavots un iesniegts Saeimā šā gada 27.septembrī.