Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tērvetē atklās 12.gadsimta koka pili

Tērvetes koka pils rekonstrukcija ir līdz šim Latvijā vēl nebijis projekts - balstoties uz arheoloģiskām liecībām, tiek būvēta viena no varenākajām 12.gs. Latvijas teritorijā bijušajām pilīm, kas bagāta ar savu vēsturi.

Trīspadsmit gadus Tērvetē darbojas vēstures muzejs ar mērķi informēt, popularizēt un izglītot sabiedrību par Tērvetes senvēsturi, kura aizvēsturiskos laikos ieņēma nozīmīgu vietu Baltu, un īpaši zemgaļu politiskajā, ekonomiskajā un materiālās kultūras vēsturē. Muzeja darbība ietver materiālās un garīgās kultūras saglabāšanu, popularizēšanu un izpēti.

Muzeja īpašnieks Normunds Jērums savas darbības pirmsākumos izvirzīja mērķi – uzbūvēt Tērvetes pili un šobrīd daļēji to ir realizējis. Jāpiebilst, ka pils ir būvēta ar rokām, balstoties uz Normunda un viņa palīgu entuziasmu, neizmantojot nekādu tehniku. Minētais pasākumu komplekss ir risinājums veiksmīgai muzeja darbībai, iedibinot Tērvetē seno tradīciju atjaunošanu, patriotisma audzināšanu un militāro fortifikāciju (nocietinājumu) demonstrēšanu plašākai sabiedrības daļai.

Projekts paredz ilgākā laika posmā pabeigt pilnīgu Tērvetes koka pils rekonstrukciju, izveidojot plašu ekspozīciju par Tērvetes senvēsturi un zemgaļu materiālo kultūru. Šobrīd ir uzcelta pils Austrumu daļa, kurā iekārtota ekspozīcija par Tērvetes un zemgaļu materiālo kultūru. Turpmāk tiks veikti celtniecības darbi pie pārējās Ziemeļu un Dienvidu nocietinājumu sistēmas un pagalma apbūve ar dzīvojamām un saimniecības ēkām.

  • Piektdien, 14. jūnijā plkst. 13.00 ikviens interesents tiek aicināts uz Tērvetes pils atklāšanas pasākumu.

Informācija: «liekenins.lv», tālr.26950975.