Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viņķele kategoriski noraida ziņu, ka pensiju indeksāciju var ietekmēt eiro ieviešana

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) kategoriski noraida ziņu, ka [s:45057], portālam «Apollo» pavēstīja ministres pārstāve Marta Krivade.

Viņķele atgādina, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), pieņemot pensionāru parakstus par pensiju indeksācijas atsākšanu šogad, apliecināja gatavību nepieciešamos grozījumus likumos virzīt pēc iespējas ātrāk. Diemžēl Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savā šodienas sēdē nav ņēmusi vērā Saeimas priekšsēdētājas izpratni par situācijas nopietnību, vilcinoties virzīt tālāk iesniegtos likuma grozījumus.

Labklājības ministrija šodien pusotru mēnesi agrāk nekā tai bija uzdots, Saeimas rīcībā ir nodevusi grozījumus likumos, kas ļautu atsākt mazo pensiju indeksāciju jau šī gada septembrī. Saeimai tagad ir jāpieņem gala lēmums, rēķinoties, ka jebkurā indeksācijas gadījumā šoruden Valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā (VSAS) ir jāveic tehniskas izmaiņas, kas prasa laiku.

«Mēs lūdzam ņemt vērā, ka VSAS ir viena no stratēģiski svarīgākajām valsts datu sistēmām un paralēli tajā tiek īstenotas izmaiņas, kas saistītas ar pāreju uz eiro. Jebkādas izmaiņas prasa gan laika, gan finanšu resursus. Taču es kategoriski noliedzu medijos izskanējušo ziņu, ka indeksācija ir atkarīga no eiro ieviešanas. Tā ir atkarīga no Saeimas spējas operatīvi pieņemt iesniegtos likumu grozījumus,» uzsver ministre.