Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maijs bijis ražīgākais mēnesis jaunu auto tirdzniecībā

Šā gada maijā Latvijā ir reģistrētas 1144 jaunas automašīnas jeb par 151 transportlīdzekli vairāk nekā šā gada aprīlī, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Auto asociācijā.

Maijā ir reģistrētas 960 pasažieru automašīnas un 184 vieglie komerctransportlīdzekļi.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs atzina, ka maijs vienmēr ir iezīmējies ar lielāko auto noietu gada griezumā un ir sezonas kulminācijas mēnesis. Šogad maijs ir pirmais mēnesis, kad kopējais pasažieru auto un vieglā komercauto reģistrāciju kopskaits ir pārsniedzis 1000 vienības. Tomēr, neskatoties uz automobiļu pirmreizējo reģistrāciju skaita palielināšanos, vēl joprojām saglabājas lejupejoša tendence - šā gada maijā ir reģistrēti par 6% mazāk automobiļu nekā 2012.gada maijā.

«Galvenais un vienīgais faktors, kas ietekmējis auto tirgus rādītāju lejupslīdi, ir jaunu auto reeksporta apjomu straujais kritums no 18% jeb 222 automašīnām 2012.gada maijā uz 6,8% jeb 78 automašīnām šī gada maijā. Auto ražotāju pārdošanas veicināšanas akcijas krīzes smagāk skartajos Eiropas Savienības tirgos ir mazinājušas interesi auto reeksportēt no Latvijas,» skaidroja Kulbergs.

Kulbergs pozitīvi vērtē lielo korporatīvo darījumu skaita palielināšanos - par 30,3% no kopējām reģistrācijām.

Tāpat arī maijs vēsturiski bijis aktīvākais nomas auto piegādes mēnesis, lai sagatavotos vasaras sezonai. Kopumā auto nomas kompānijām ir realizētas virs 100 automašīnām. SIA «Transporent auto noma» iegādājusies 36 «Volkswagen Up!» un «Volkswagen Golf», SIA «Hanzas Moto» iegādājusies 34 «Volkswagen Golf» un «Volkswagen Passat».

Ņemot vērā šī gada auto reklāmas kampaņas, ir uzlabojusies arī līzingā iegādāto auto proporcija, kas trešo mēnesi pēc kārtas ir pietuvojusies 60% robežai (no kopēji reģistrētajiem auto). SIA «Nordea Finance Latvia» turpina saglabāt līdera pozīcijas auto finansēšanas tirgū, maijā finansējot 29% no iegādāto auto kopskaita.

«Veiksmīgās auto reklāmas un izdevīgie piedāvājumi ir arī nedaudz uzlabojuši privātpersonu aktivitāti auto iegādē, kas ļauj cerēt uz patērētāja stabilo nākotnes sajūtu. Auto finansējuma apjoms privātpersonu segmentā vēl joprojām saglabājas zem 50% jeb privātpersonas ir iegādājušās 127 automobiļus, izmantojot līzinga kompāniju finansējumu. Joprojām salīdzinoši zemais finansējuma piešķīrums ir skaidrojams ar legālo ienākumu nepietiekamību, lai veiktu pirmo iemaksu vismaz 10% apmērā,» stāstīja Kulbergs.

Pēc viņa teiktā, patlaban privātpersonas daudz labprātāk iegādājas lietotas automašīnas, izmantojot nebanku finansētāju aktīvi piedāvātos pakalpojumus, kas ir strauji aizņēmuši kredītiestāžu neapgūto tirgus daļu. Maijā fiziskās personas bija reģistrējušas 3637 lietotus auto, juridiskās - 330.

11% lietotu auto tirgū pagājušā mēnesī aizņēma 2002.gada izlaiduma automašīnas.

Vidējais oglekļa dioksīda (CO2) izmešu apjoms pirmo reizi reģistrētām automašīnām maija mēnesī ir 158 grami uz kilometru.