Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecību sola pabeigt plānotajā laikā

Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecība tiks pabeigta plānotajā laikā – būvnieku pārstāvji Rīgas domes vadībai trešdien apliecināja, ka objektu ekspluatācijā līdz šī gada 31. oktobrim.

Domā portālam «Apollo» pavēstīja, ka trešdien Rīgas mērs Nils Ušakovs (V) kopā ar Satiksmes departamenta amatpersonām iepazinās ar Dienvidu tilta trešās kārtas celtniecības gaitu.

Dienvidu tilta trešā kārta no Bauskas ielas līdz Ziepniekkalna ielai ietver jaunas automaģistrāles - Jāņa Čakstes gatves un nobrauktuvju izbūvi no Dienvidu tilta līdz Ziepniekkalna ielai. Satiksmes mezglā paredzēti divi divlīmeņu šķērsojumi: Jāņa Čakstes gatves un Bauskas ielas šķērsojums, kā arī Jāņa Čakstes gatves un Ziepniekkalna ielas šķērsojums. Rezultātā tiks izveidot droša, videi draudzīga un ērta transporta sistēma, kas paplašinās un sakārtos maģistrālo ielu tīklu., norāda domē.

Dienvidu tilta 3.kārta nodrošinās satiksmi starp Pārdaugavas dienvidrietumu daļu un Rīgas labā krasta rajoniem – Latgales un Vidzemes priekšpilsētu, Ziemeļu rajonu – nešķērsojot pilsētas centru un tādējādi optimizējot autotransporta plūsmas Rīgā un pilsētas komerczonās.

Tilta 3.kārta kopā ar Slāvu maģistrālo transporta mezglu un ar Dienvidu tiltu ļaus apiet pilsētas centru tranzīta satiksmei virzienā uz Jelgavu, Bausku, Ogri, Siguldu, Saulkrastiem, Vecmīlgrāvi un Carnikavu. Tas dos iespēju samazināt transporta plūsmu Krasta ielā un 11.novembra krastmalā, kā arī atslogot Salu tiltu.

Šobrīd aktīvākie būvdarbi norisinās Ziepniekkalna un Jāņa Čakstes gatves krustojumā, kur notiek satiksmes pārvada laidumu konstrukciju un atbalstsienu izbūve, uzbrauktuvju un nobrauktuvju estakāžu konstrukciju būvniecība, kā arī pakāpeniski tiek uzstādītas prettrokšņu sienas Jāņa Čakstes gatvē.

Būvdarbu kopējās izmaksas ir 17 miljoni latu.