Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kubliņa: Pluss ir tas, ka pretinieces nezina, ko no Latvijas sagaidīt

Bijusī Latvijas sieviešu izlases basketboliste Ieva Kubliņa sarunā ar «Apollo» dalījās pārdomās par Latvijas valstsvienību, kura jau rīt Francijā uzsāks dalību Eiropas čempionātā.

«Klātienē esmu redzējusi tikai vienu pārbaudes spēli. Komanda ir salīdzinoši jauna, bet zinot, kā nospēlēja pēdējās pārbaudes spēles turnīrā Čehijā, sliecos domāt, ka viss būs labi. Bet sieviešu basketbolā tā ir, ka nekad nevar neko zināt,» par izredzēm čempionātā saka Ieva.

«Vispār man nepatīk prognozes. Skaidrs, ka Francija ir spēcīga un viņas ir favorītes šajā turnīrā, bet pārējās komandas var cīnīties. Es liktu uz Franciju, mājas sienas citreiz var radīt arī spiedienu, bet viņām ir labs treneris un labi nokomplektēta komanda ar pieredzējušām spēlētājam.»

Kā vienu no Latvijas izlases plusiem Kubliņa uzskata nosacīti jauno un ne tik pieredzējušo sastāvu, kas Latvijas valstsvienību čempionātā padara par «melno zirdziņu».

«Man liekas, ka pluss ir tas, ka citas komandas nezina, ko no Latvijas izlases var sagaidīt. Sastāvs ir diezgan pamainījies un vairākas spēlētājas nav tik zināmas pretiniecēm. Piekrītu, ka esam vienas no mazākajām augumā, taču tajā pašā laikā varam spēlēt ātrāku basketbolu, dinamiskāku. Protams, tas atkarīgs no trenera taktikas katrā spēlē,» teic spēlētāja.

Šogad izlasē spēles laiks tiek dalīts uz septiņām, astoņām spēlētājām, bet punktu gūšana gulstās uz trīs, četrām basketbolistēm. Izteiktas līderes nav, taču Ieva uzskata, ka no tā nav jābaidas.

«Man jau liekas, ka pārsvarā katru gadu tā ir bijis, ka tiek izmantotas sešas līdz septiņas spēlētājas, maksimums astoņas. Ja runājam par līdera lomu - varbūt pirmajās spēlēs tas nav tik būtiski, bet uz turnīra beigām varētu izpausties nogurums. Ja nav līderes, tad pārējās spēlētājas saņemas un uzņemas iniciatīvu. Vienā spēlē vairāk veiksies vienai spēlētājai, citā mačā atkal cita uzņemsies līderes lomu. Tas ir neprognozējami, līdz ar to pretiniecēm grūtāk.»

Pēdējā laikā esošā izlase tiek salīdzināta ar to, kurā pirms pāris gadiem spēlēja tās basketbolistes, kuras nu jau aizgājušas no valstsvienības. Viņu vidū ir arī Kubliņa.

«Jāsaprot, ka arī citām izlasēm tad bija cits sastāvs. Krievijas un Čehijas izlasē vairs nav daudz spēlētāju no iepriekšējiem čempionātiem. Uzskatu, ka vajadzētu iespēlēt un izveidot kodolu un, protams, to saglabāt. Principā pietrūkst visas, kuras varētu palīdzēt komandai, piemēram, Aija Putniņa, kura ir spēlējusi Olimpiādē, tāpat arī Sabīne Niedola ārējā līnijā būtu labs pastiprinājums,» norāda Kubliņa.