Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķuzis: Uzņēmēja slepkavības lietā ir interesanti pavērsieni

Policija ir atmetusi versiju, ka Rīgā, Vienības gatvē, nogalinātais uzņēmējs ir nogalināts laupīšanas nolūkos, paliekot pie versijas, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība, intervijā Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» pavēstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Jau ziņots, ka vīrietis 24.maijā tika nogalināts ar diviem šāvieniem galvā, viens no kuriem bijis kontrolšāviens.

«Vērtējot visus apstākļus, redzams, ka slepkavība tikusi iepriekš plānota. Pasūtījuma slepkavības motīvi var būt dažādi, bet tie nav saistīti ar laupīšanu,» sacīja Ķuzis.

Ķuzis tāpat norādīja, ka pašlaik notiekot izmeklēšana, un tajā ir «interesanti pavērsieni».

«Notiek izmeklēšana, ir interesanti pavērsieni. Ceru, ka ar laiku šī informācija kļūst zināma plašākai sabiedrībai,» sacīja Ķuzis.

Ķuzis tāpat pastāstīja, ka pašlaik Ģenerālprokuratūrā un arī policijas iekšienē notiek izvērtēšana, vai nav notikusi policijas darbinieku neizdarība, jo, kā zināms, uzņēmējs bija divas reizes vērsies policijā par iespējamiem draudiem.

«Notiek situācijas izvērtēšana Ģenerālprokuratūrā, arī policijas iekšienē. Negribētu izteikt secinājumus, secinājumi būs pēc pārbaudēm. Taču uzreiz teikt, ka ir acīmredzama policijas darbinieku neizdarība, tādas informācijas nav,» sacīja Ķuzis.

Ķuzis arī pastāstīja, ka draudi bijuši vairāk saistīti ar sadzīviskiem konfliktiem un draudētāji bijuši vairāk vai mazāk zināmi.

Jau ziņots, ka Valsts policija (VP) par 24.maijā notikušo uzņēmēja slepkavību izvirzījusi divas versijas. Iespējams, notikusi pasūtījuma slepkavība vai arī laupīšanas uzbrukums.

1975.gadā dzimušais vīrietis ar diviem šāvieniem galvā nogalināts pie savas automašīnas Rīgā, Vienības gatvē, kas gan nebija viņa dzīvesvieta. Spriežot pēc radinieku teiktā, no mirušā nekas nav paņemts.

Vīrietis šā gada sākumā divas reizes vērsies policijā par iespējamiem draudiem. Policija, pārbaudot visus faktus, ko uzņēmējs bija minējis iesniegumos, konstatēja, ka nav pamata sākt kriminālprocesu. Ja cilvēks uzskatīja, ka joprojām pastāv reāli draudi un policija nav reaģējusi atbilstoši, vīrietim bija tiesības policijas lēmumu pārsūdzēt prokuratūrā. Tas šajā gadījumā netika izdarīts, līdz ar to policijai nebija pamata sākt izmeklēšanu.

Policijas prakse arī liecina, ka lielākajā daļā iesniegumu neapstiprinās ziņas par draudiem un cilvēki šādā veidā mēģina risināt konfliktsituācijas, draudot ar policijas iesaistīšanos.

Policija gan pārbaudīs, vai iepriekš uzņēmēja iesniegumā minētajiem faktiem nav saistība ar notikušo slepkavību.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka nogalinātais bijis neliels uzņēmējs, kurš pirms pāris gadiem kopā ar kompanjonu izveidojis autonomas jomā strādājošu uzņēmumu ar pāris latu pamatkapitālu, kura īpašnieki pirms nepilna gada gan mainījušies un kura darbības rādītāji neliecina par saimnieciskās darbības veikšanu.

Savukārt šogad pavasarī nogalinātais uzņēmējs kopā ar kādu citu partneri izveidojis jaunu uzņēmumu ar desmit latu pamatkapitālu, kas, spriežot pēc nosaukuma, varētu būt iecerēts darbībai drošības pakalpojumu jomā.