Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kontroliere pagaidām noraida premjera lūgumu sākt auditu KNAB

Valsts kontrole (VK) pagaidām noraida iespēju veikt likumības un lietderības auditu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Kā portāls «Apollo» uzzināja VK, valsts kontroliere Elita Krūmiņa ir saņēmusi premjerministra Valda Dombrovska (V) lūgumu veikt likumības un lietderības auditu KNAB.

Krūmiņa skaidro: ja premjerministra rīcībā ir nopietni fakti, kas liecina par nelietderīgu, vai pat nelikumīgu nodokļu maksātāju naudas tērēšanu KNAB, tad tie jādara zināmi VK. Rūpīgi izvērtējot cik nozīmīgs visai sabiedrībai būtu šāds audits, VK tad varētu apsvērt iespēju to veikt. Patlaban šādu, neplānotu pārbaužu veikšana ir praktiski neiespējama nepietiekamā finansējuma dēļ.

Pašreiz VK veic virkni ļoti svarīgu un sabiedrībai aktuālu revīziju, piemēram, par pedagogu atlīdzības sistēmu, kompensējamiem medikamentiem un citas, kurās iesaistīti visi VK resursi.

VK ir neatkarīga institūcija, kas pati plāno un īsteno pārbaudes. Tā darbojas tikai un vienīgi sabiedrības labā un uzrauga, lai tās manta tiktu pārvaldīta lietderīgi un atbilstoši Latvijas sabiedrības interesēm.