Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbnieki mobilitātes un pagaidu darbu programmās varēs iesaistīties ātrāk

Iesaistīties reģionālās mobilitātes programmā «Darbs Latvijā» vai algotos pagaidu sabiedriskajos darbos varēs ātrāk, negaidot sešu mēnešu termiņu bezdarbnieka statusā, šādas izmaiņas plāno Labklājības ministrija (LM).

Kā aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Zane Brīvmane, šobrīd mobilitātes pasākumā var iesaistīties tikai tie bezdarbnieki, kuri bezdarbnieka statusā Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir reģistrēti vismaz sešus mēnešus. Tomēr tas liedz sniegt savlaicīgāku atbalstu darba meklētājiem, kas no savas iepriekšējās darbavietas atbrīvoti darbinieku skaita samazināšanas gadījumā.

Plānots, ka turpmāk šajā pasākumā varēs iesaistīties cilvēki, kuri bezdarbnieka statusā ir vismaz divus mēnešus vai mazāk, ja darba līgums uzteikts darbinieku skaita samazināšanas vai līdzīga iemesla dēļ un tas būtiski var ietekmēt nodarbinātības situāciju attiecīgajā administratīvajā teritorijā.

Līdzīgus atvieglojumus paredzēts noteikt arī cilvēkiem, kuri vēlēsies iesaistīties algotos pagaidu sabiedriskajos darbos. Plānots, ka to varēs darīt arī tad, ja bezdarbnieka statuss būs īsāks par sešiem mēnešiem, ja vien bezdarbnieks iepriekš nebūs strādājis vismaz gadu.

Lai ieviestu minētās izmaiņas, LM sagatavojusi grozījumus «Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem», kas izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.