Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traģēdija mežā: iet bojā daudzbērnu ģimenes tēvs

Vakar Kurzemē mežistrādes darbu laikā 33 gadus vecu vīrieti nāvējoši traumējis krītošs koks, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Kā aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Inga Vītola, traumas bijušas tik smagas, ka vīrietis gājis bojā negadījuma vietā.

Kā informē Valsts darba inspekcija (VDI), dzīvību zaudējušais mežstrādnieks bija daudzbērnu ģimenes tēvs. Tā kā viņš bija reģistrējies kā pašnodarbināta persona, tad netika slēgts rakstveida darba līgums, kā rezultātā ģimenei nepienākas sociālās garantijas.

VDI aicina rūpīgi izvērtēt visus nosacījumus, ko ietver pašnodarbinātā statuss un darba veikšana uz uzņēmuma līguma pamata. Inspekcija atgādina, ka tikai darba līgums nodrošina pilnu sociālo aizsardzību - atvaļinājumu apmaksu, slimības pabalstu, atlaišanas un bezdarbnieku pabalstu, ārstniecības izdevumu apmaksu, rehabilitāciju un citas garantijas. Turpretim ar pašnodarbinātām personām līguma attiecības nereti tiek izbeigtas, par to iepriekš nebrīdinot un neizmaksājot visu mutiski salīgto maksu.

Visbiežāk pašnodarbinātās personas neveic sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tādēļ arī šajā gadījumā bez tēva palikušajiem bērniem nav iespēju saņemt apdrošināšanas atlīdzību par apgādnieka zaudējumu saistībā ar nelaimes gadījumu darbā, kā arī citas sociālās garantijas.

Šogad nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši jau 16 cilvēki, bet smagus miesas bojājumus guvuši 83 nodarbinātie, liecina VDI apkopotā statistika.

Vakar vēl kāds 33 gadus vecs kurzemnieks uzmetis sev uz pēdas ieslēgtu leņķa slīpmašīnu. Ar dziļu brūci pēdā, tostarp muskuļu un cīpslu bojājumiem, cietušais pārvests no Kurzemes uz slimnīcu Rīgā.

Rīgas mediķu aprūpē nogādāta arī kāda 50 gadus veca Vidzemes iedzīvotāja, kura nejauši bija iedzērusi vairākus malkus benzīna.

Vēl aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi no klīniskās nāves atdzīvinājuši 69 gadus vecu rīdzinieci. Viņai kļuvis slikti uz ielas, tādēļ izsaukta ātrā palīdzība. Ierodoties mediķiem, sievietei iestājusies bezsamaņa, bet pēc brīža apstājusies sirdsdarbība un elpošana, tomēr mediķi veikuši reanimācijas pasākumus, kas bijuši veiksmīgi. Sieviete smagā, bet stabilā stāvoklī nogādāta slimnīcā.

Kopumā NMPD brigādes vakar devušās 1210 izsaukumos, no kuriem 196 bijuši saistīti ar traumu gūšanu.