Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jau atkal pārsūdz «Rīgas kinostudijas» nekustamā īpašuma izsoles akta apstiprināšanu

Augstākajā tiesā (AT) vēlreiz pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesas lēmums atkārtoti apstiprināt pērn oktobrī notikušo AS «Rīgas kinostudija» nekustamā īpašuma izsoli, liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā.

Rīgas apgabaltiesa 17.maijā otro reizi noraidīja sūdzību par nekustamā īpašuma izsoles apstiprināšanu. Iepriekš apgabaltiesas lēmums par izsoles apstiprināšanu jau tika pārsūdzēts AT, kas lēmumu gan atcēla un nodeva jautājumu jaunai izskatīšanai. Jau ziņots, ka izsolē nekustamos īpašumus iegādājās uzņēmums SIA «Leasing&Factoring AB».

Kā norādīts apgabaltiesas lēmumā, uzņēmuma īpašumā nonāca vairākas nojumes, šķūņi, noliktavas, kinostudijas ēkas, filmēšanas paviljoni un dekorāciju cehi. Aģentūra LETA iepriekš ziņoja, ka īpašumi tika pārdoti par 1 287 000 latu.

«Rīgas kinostudija» bija iesniegusi apgabaltiesā sūdzību par zvērinātu tiesu izpildītāja Raimonda Mežiņa rīcību, organizējot nekustamā īpašuma izsoli, tomēr apgabaltiesa to noraidīja. «Rīgas kinostudija» tiesai apgalvoja, ka Mežiņš un piedzinēju - firmas «Šmerļa terases», kas ir saistīta ar uzņēmumu «Leasing&Factoring AB», - pārstāvis Normunds Šlitke ir rīkojušies saskaņoti ļaunprātīgi ar mērķi prettiesiskā veidā iegūt «Rīgas kinostudijas» nekustamo īpašumu.

LETA jau vēstīja, ka janvāra beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja «Rīgas kinostudijas» maksātnespējas pieteikumu, ko tiesā iesniedza jau minētais uzņēmums «Šmerļa terases», kā arī «VK Estate», ar kuru «Rīgas kinostudijas» īpašuma strīdi ilgst jau gadiem.

Savukārt prokuratūra 2.maijā pēc «Rīgas kinostudijas» akcionāru un kreditoru pieteikuma ierosinājusi kriminālprocesu saistībā ar uzņēmuma amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību. Kā pretlikumīgas darbības norādīti grāmatvedības un citu dokumentu viltojumi, mantas piesavināšanās un nobēdzināšana, tiesiskās aizsardzības procesa izmantošana nolūkā izvairīties no saistību izpildes.

Kriminālprocess nosūtīts izmeklēšanai Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldei.

Iepriekš prokuratūra pēc AS «SEB banka» sūdzības arī sākusi kriminālprocesu saistībā ar «Rīgas kinostudijas» amatpersonu iespējamām noziedzīgām darbībām. Bankas iesniegumā bija teikts, ka noziedzīgās darbības izpaužas kā nepatiesu ziņu sniegšana kredītiestādei kredīta lietošanas laikā, tiesiskās aizsardzības procesa izmantošana nolūkā izvairīties no saistību izpildes, grāmatvedības noteikumu pārkāpšana, ieķīlātās lietas jeb prasījuma tiesību pret sabiedrības debitoriem prettiesisks atsavinājums un «Rīgas kinostudijas» mantas nobēdzināšana.

Iesniegumā rakstīts, ka 2004.gadā starp «SEB banku» un «Rīgas kinostudiju» noslēgts kredīta līgums, piešķirot 510 000 latu aizdevumu nekustamā īpašuma Rīgā, Šmerļa ielā, rekonstrukcijai. Laika gaitā kredīta līgums grozīts, aizdevuma summu palielinot līdz 1 816 800 eiro (1 276 840 latiem).

«SEB bankas» prasījumi nodrošināti ar hipotēku un ar to saistīto aizlieguma atzīmi uz «Rīgas kinostudijai» piederošo nekustamo īpašumu Šmerļa ielā 3, ar komercķīlu uz «Rīgas kinostudijas» prasījuma tiesībām pret «Rīgas kinostudijas» debitoriem, ar komercķīlu SIA «Radošā apvienība «Rīgas kinostudija»» prasījuma tiesībām pret tās debitoriem, ar finanšu ķīlu uz «Riga Motion Pictures Development Ltd.» piederošiem finanšu instrumentiem jeb 91 918 «Rīgas kinostudijas» akcijām un komercķīlu uz «Riga Motion Pictures Distribution Ltd.».

Bankas iesniegumā policijai teikts, ka «Rīgas kinostudijas» akcionāru struktūra būtiski tika mainīta 2011.gada otrajā pusē, ko «Rīgas kinostudijas» amatpersonas Vents Horsts un Armands Liberts paziņoja «SEB bankai» tikai pēc akcionāru faktiskās maiņas. Libertam un Horstam piederošās akcijas tika atsavinātas jeb pārrakstītas uz ārvalstīs reģistrētajām sabiedrībām «Riga Motion Pictures Development Ltd.» un «Riga Motion Pictures Distribution Ltd», lai slēptu patiesos īpašniekus un labuma guvējus. Šāda patieso akcionāru slēpšana bija nepieciešama, jo par «Rīgas kinostudijas» akciju piesavināšanos no Alvja Krasovska ir ierosināta krimināllieta, kā arī trešās personas varētu vērst piedziņu uz Liberta mantu, tostarp uz «Rīgas kinostudijas» akcijām, rakstīts iesniegumā.

Arī jaunajā akcionāru struktūrā «Rīgas kinostudijas» valdes priekšsēdētāja amata pienākumus turpināja pildīt Horsts, kuru 2012.gada maijā nomainīja Liberts. Tādējādi redzams, ka Liberts saglabājis ietekmi «Rīgas kinostudijā» caur sev piederošām akcijām, uzskata banka. Arī pašlaik Liberts pilnībā kontrolē «Rīgas kinostudijas» saimniecisko darbību, lēmumu pieņemšanu valdē un grāmatvedības uzskaiti, teikts kredītiestādes iesniegumā.

«Rīgas kinostudija» pārkāpa vairumu kredīta līgumu noteikumu, tāpēc «SEB banka» izmantoja savas līgumiskās tiesības un šā gada 7.martā vienpusēji atkāpās no kredīta līguma, līdz 16.martam pieprasot atmaksāt visu neatmaksāto kredīta summu un blakus prasījumus 1 352 104 eiro (950 259 latu) apmērā.