Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Krievija sasniegusi savu mērķi attiecībā pret daļu Latvijas sabiedrības

Krievija, realizējot «maigo varu» Latvijā, sasniegusi savu mērķi attiecībā pret daļu Latvijas sabiedrības, radot iespaidu, ka Krievija ir numur viens lojalitātes izvēlē, un Latvija seko tikai pēc tam, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Labrīt, Latvija!» sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

«Manā izpratnē lojalitāte ir vienkārša lieta - ja tu esi Latvijas pilsonis un patriots, tad attiecībā pret citām valstīm tava valsts ir pirmā prioritāte. Ja mēs runājam par Krievijas «maigās varas» ietekmi uz Latvijas sabiedrību, tad šeit galvenais uzdevums «maigajai varai» ir - pirmkārt, radīt labu iespaidu par Krieviju. Otrkārt, radīt iespaidu, ka Krievija ir numur viens lojalitātes izvēlē, un Latvija nāk pēc tam dažādu iemeslu dēļ. Pateicoties dažādiem faktoriem, daļā sabiedrības šis mērķis ir sasniegts,» sacīja Pabriks.

Pabriks norādīja, ka «vājais posms» Latvijā ir Latvijas sabiedrība, kurai pietrūkst izpratnes par to, ka ir jārūpējas par savu drošību, bruņoto spēku attīstību.

«Vājais posms Latvijā ir Latvijas sabiedrība, jo sabiedrībā trūkst izpratnes par to, ka mums ir jārūpējas par savu drošību, ka mums jārūpējas par to, lai mūsu bruņotie spēki būtu pietiekami attīstīti... par to, ka mēs varam zaudēt savu brīvību tā soli pa solītim - gluži kā varde, kuru ieliek siltā ūdenī un silda, bet viņa nemana, kā pieaug temperatūra. Latvijas sabiedrībā bieži vien ir attieksme - kamēr nekas nav noticis, tikmēr mums par to nav jāuztraucas.Šeit jāatgādina - kad problēma parādās, tad ir par vēlu jau to risināt,» tā Pabriks.