Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārkliņa: Mērķi jāuzstāda visaugstākie, citādi nav vērts piedalīties

Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja Kristīne Kārkliņa sarunā ar «Apollo» pirms Eiropas cempionāta sacīja, ka izlasei ir kombinācijas, kuras pārbaudes spēlēs nav izmantotas.

Latvijas izlase šodien Francijas pilsētā Trelazē uzsāks Eiropas čempionātu, pirmajā spēlē tiekoties pret laukuma saimniecēm.

«No sagatavošanās posma laikam spēle pret Čehiju ir jāizceļ, kurā parādījām raksturu un to, ka varam atspēlēties no mīnusiem. Bet spēlē pret Zviedriju bija spēka basketbols ar lielu pretestību. Bija fiziski grūti saņemt bumbu un izksriet līdzi pretiniecēm,» par vērtīgāko pieredzi pirms čempionāta izsakās Kristīne.

«Vai esam sasniegušas optimālo formu? Vienmēr var labāk, bet, ja treneri visu pareizi saplānojuši, tad būtu tagad mums jābūt optimālajā formā. Ja neesam, tad laikam kaut kas nav pareizi darīts.»

Kārkliņa atzīst, ka pārbaudes spēlēs visi trumpji nav parādīti un Francijā ir padomā arī pārsteigumi.

«Mums ir kombinācijas, kuras neesam izmantojušas. Protams, ir tādas, kuras pielietojām pārbaudes mačos, bet ir arī tādas, kuras nolikām malā un pielietosim te. Bet jāatceras, ka pastāv tāda lieta kā improvizācija. Vai būs bronza, kuru izzīlēja Anetes Šteinbergas vecmāmiņa? Redzēsim, bet uz to tieksimies. Bet mērķi ir jāuzstāda visaugstākie, citādāk nav vērts piedalīties. Labāk but ambiciozām, mērķtiecīgām, un uzstādīt augstākus mērķus un soli pa solim tuvoties tiem. Protams, ja kaut kas nesanāk, ir lielākā škrobe, bet, ja nav mērķu, jāpaliek mājās,» uzskata Kārkliņa.

«Ātrais uzbrukums nosacīti ir mūsu trumpis, bet pārbaudes spēlēs bieži tie mums neizdevās. Idejiski tā ir jābūt, ka pēc nosargāta groza mēs ātri pārejam uzbrukumā. Vai esmu gatava, ka pret mani agresīvi spēlēs? Jā, pieļauju, bet mums netrūkst mazo spēlētāju. Mums ir pietiekoši daudz trumpju,» saka spēlētāja, kura norāda, ka laukumā spēlēs otrā numura pozīcijā, taču nepieciešamības gadījumā var vadīt saspēli.

«Treneris zina, ka vairākas spēlētājas varam spēlēt par pirmo un otro numuru, ir sitācijas, ka laukumā ir trīs spēlētājas, kuras var vadīt saspēli, bet principā es spēlēšu otrā numura pozīcijā.

«Patiesibā video neesam pētījušas, treneri gan deva nelielu informāciju par pretiniecēm. Treniņos izspēlējām dažādas kombinācijas, bet es nepatiekšu, pret kuru konkrētu pretinieku tās tika veidotas. Pielāgojām taktiku, kuru izmantosim Francijā,» piebilda Kārkliņa.