Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDz pērn sasniedzis rekordpeļņu

Latvijas dzelzceļa (LDz) koncernam 2012.gadā izdevās sasniegt ne tikai pārvadājumu apjoma rekordu, pārvadājot 60,5 miljonus tonnu kravas, bet arī rekordlielus peļņas apjoma rādītājus, nopelnot 25,7 miljonus latu, informē LDz pārstāvji.

Kā norāda LDz mediju attiecību vadītājs Māris Ozols, tas ir par 35,2% jeb 6,7 miljoniem latu vairāk nekā gadu iepriekš.

LDz auditētais gada pārskats liecina, ka līdz ar peļņas un apgrozījuma pieaugumu par 4,8% auguši arī koncerna konsolidētie ieņēmumi, kas pērn sastādīja 334 miljonus latu, kā arī LDz pašu kapitāla rentabilitāte pieaugusi līdz 11,8%. Tāpat Latvijas budžeta nodokļu veidā LDz 2012.gadā iemaksāja 82,7 miljonus latu, no kuriem 38,4 miljoni latu tika iemaksāti kā sociālais nodoklis, informē Ozols.

Viņš norāda, ka pēc pārvadāto kravu apjomu uz vienu kilometru, LDz ir pārliecinošs transporta biznesa līderis Baltijā jau kopš 2005.gada, pērn iegūstot vēl lielāku tirgus daļu. Lielākā daļa pārvadāto kravu nākusi no LDz galvenajiem sadarbības partneriem Krievijā un Baltkrievijā, kā arī Ukrainā, Kazahstānā un Uzbekistānā.

«Pagājušais gads mums tiešām bija ļoti veiksmīgs, un tas bija daudzu gadu mērķtiecīga darba rezultāts. Satiksmes ministrijas aprēķini liecina, ka no vienas LDz pārvadātās kravas tonnas Latvijas ekonomika iegūst apmēram 10 latus – līdz ar to varam būt gandarīti, ka no pagājušajā gadā pārvadāto kravu apjoma mūsu valsts ekonomika ieguva apmēram 600 miljonus latu. Pagājušajā gadā kravu pārvadājumu jomā sasniedzām faktiski neiespējamo. Šogad plānojam atgriezties pie nedaudz mērenāka apjoma, jo nepieciešams īstenot ļoti nozīmīgus investīciju projektus, un tāpēc pārslogot infrastruktūru nebūs iespējams,» skaidro LDz prezidents Uģis Magonis.