Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čaklais neesot izslēdzis deputāta mandāta nolikšanu

Saeimas deputāts Ingmārs Čaklais (V), kurš izbraucis ārpus Latvijas, pagaidām oficiāli nav informējis «Vienotības» pārstāvjus, ka viņš plāno nolikt Saeimas deputāta mandātu, taču sarunā ar partijas līderi, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V) pieļāvis šādu iespēju, ja viņa veselības stāvoklis neuzlabosies.

Āboltiņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka Čaklais viņu pirms vairākām nedēļām ir informējis, ka veselības problēmu dēļ līdz parlamenta pavasara sesijas beigām nevarēs piedalīties Saeimas sēdēs. Tāpat viņš arī esot jautājis, vai līdz Saeimas sesijas pēdējai sēdei ir gaidāmi kādi balsojumi, kuros viņam būtu obligāti jāpiedalās. Sarunā viņš arī esot pieļāvis iespēju nolikt deputāta mandātu, ja viņa veselības stāvoklis līdz rudens sesijai neuzlabosies.

Vienlaikus Āboltiņa uzsver, ka rudens sesijā «Vienotībai» ir pilnvērtīgi jāstrādā, risinot svarīgus jautājumus, līdz ar to gadījumā, ja Čaklais nevarēs atgriezties un piedalīties Saeimas darbā, partijas pārstāvji viņu aicinātu nolikt deputāta mandātu.

Arī «Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis aģentūrai LETA sacīja, ka viņam pagaidām nav informācijas, ka Čaklais plāno nolikt deputāta mandātu. Pēc Zaķa teiktā, Čaklais viņu esot informējis, ka veselības problēmu dēļ plāno ārstēties.

Čaklais uz telefona zvaniem un īsziņām neatbild. Vienlaikus savā tviterkontā viņš norāda, ka Latvijas parlamenta deputātiem neapmaksā mobilo telefonu un viņš to nevarot atļauties ārpus Latvijas. Tomēr ikvienam deputātam ir oficiālais e-pasts, atgādina Čaklais. Tomēr arī uz e-pasta vēstuli Čaklais pagaidām nav atbildējis.

«Nevaru iepriecināt: esmu dzīvs, ārstējos, veselība uzlabojas. Tiem, kam «diemžēl» - man žēl. Pārējiem - paldies par laba vēlējumiem!» savā tviterkontā raksta Čaklais.

Kā ceturtdien ziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma», Čaklais dažus savus kolēģus informējis, ka devies ārstēties ārpus valsts, taču, pēc vairāku citu avotu teiktā, deputāts varētu būt pametis Latviju uz ilgu laiku, dodoties prom ar visu ģimeni.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju Čaklais varētu būt devies prom uz kādu Eiropas valsti ne tikai veselības problēmu, bet arī ģimenes apstākļu dēļ. Pērnā gada novembrī tieslietu ministrs atstādināja no amata viņa dzīvesbiedri, notāri Daci Čaklo, kurai saskaņā ar amatpersonas deklarāciju ir ievērojamas kredītsaistības.