Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

UCI piekrīt neatkarīgam auditam par federācijas lomu Ārmstronga krāpšanās gados

Starptautiskā Riteņbraukšana federācija (UCI) piekritusi tās iekšienē veikt neatkarīgu auditu par federācijas lomu uz mūžu diskvalificētā amerikāņa Lensa Ārmstronga krāpšanās gados.

Šobrīd UCI ir saspīlētas attiecības ar Pasaules Anditopinda aģentūru (WADA) un ASV Antidopinga aģentūru (USADA).

Daudzu pēdējā gada notikumu iespaidā abas minētās organizācijas atteikušās padziļināti sadarboties ar UCI, tāpēc federācija nākusi tām pretī un piekritusi veikt auditu, par kura nepieciešamību iepriekš izteikušies WADA pārstāvji.

Paredzētajam auditam jānosaka, kā Ārmstrongam tik ilgi bija izdevies slēpt dopinga lietošanas pēdas un vai šajā procesā UCI nav ņēmusi tiešu dalību.

Ārmstrongs gada sākumā atzinās ilgstošā aizliegtu vielu lietošanā, kuru iespaidā septiņas reizes triumfēja prestižajā daudzdienu velobraucienā «Tour de France».

Ārmstrongam tika piemērota mūža diskvalifikācija no 1998. gada 1. augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti. Atklājums, ka viņš visu šo laiku lietojis dopingu, bija šoks pasaules sportā. Savukārt UCI apsūdzēta par to, ka šāda veida darbības tika pieļautas.