Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stokholmas grautiņos ievainoti 32 policisti

Nemieros, kas pagājušajā mēnesī piemeklēja Stokholmu, ievainoti 32 policisti, no kuriem seši guvuši smagas traumas, atsaucoties uz policijas datiem, sestdien ziņo zviedru mediji.

Ievainoto policistu skaits, kas beidzot nodots atklātībai, ir lielāks nekā iepriekš tika uzskatīts.

«Tas ir viens no smagākajiem incidentiem, kādu piedzīvojusi Stokholmas policija,» intervijā laikrakstam «Dagens Nyheter» atzinis policijas pārstāvis Mika Eskelinens.

Viņš piebildis, ka jaunums bijuši tieši pret policiju vērsti uzbrukumi. Grautiņu laikā automašīnas bieži tikušas dedzinātas tikai tāpēc, lai slazdā ievilinātu policistus, kas ieradušies notikumu vietā, paskaidrojis Eskelinens.

Grautiņi sākās 19.maijā, un par to iemeslu kalpoja kāda imigranta nāve apšaudē ar policiju. Nedēļu ilgo nekārtību laikā tika aizdedzinātas 150 automašīnas. Grautiņu dalībnieki nodedzināja arī vairākus desmitus ēku.

Notikušais iedragājis Zviedrijas kā egalitāras labklājības valsts tēlu, un izsaucis karstas debates par līdzšinējo imigrācijas politiku un ārvalstnieku integrāciju.