Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īpašuma departaments sasauc operatīvo sanāksmi pie grausta Vīlandes ielā 11

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs pirmdien, 17. jūnijā, plkst. 14.00 ir sasaucis darba sanāksmi pie grausta Vīlandes ielā 11, lai klātienē novērtētu grausta stāvokli un izlemtu jautājumu par tālāko rīcību ar to, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Sanāksmē aicināti piedalīties grausta īpašnieki, Īpašuma departamenta speciālisti, pārstāvji no Rīgas pilsētas Būvvaldes, un pilsētas izpilddirekcijas.

Nams, kas nu īpašnieku nolaidības dēļ pārvērties par B kategorijas graustu, celts 1899 gadā kā mūra , tā arhitekts ir Rūdolfs Heinrihs fon Cirkvics. Ēka, kas ir valsts nozīmes arhitektūras un kultūras piemineklis aizsardzības Nr.: 8214, īpaši nozīmīga Rīgai, jo šis ir viens no pirmajiem jūgendstila namiem Rīgā. Brīdinājumus un sodus par īpašuma neuzturēšanu īpašnieki saņēmuši jau kopš 2006. gada.

Skaistais nams 2011. gadā piedzīvoja lielu ugunsgrēku, tam ir pilnībā bojāts jumta pārsegums, un īpaši tehniskais stāvoklis no iekšpagalma ir katastrofāls. Rīgas domes Īpašuma departaments īpašniekiem nosūtījis vairākas vēstules ar lūgumu nekavējoties rīkoties un sakārtot nekustamo īpašumu atbilstoši Rīgas domes 08.07.2008. saistošo noteikumu Nr.125 «Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi» prasībām. Bet tā kā ēkas īpašnieki - SIA «VĪLANDE» – nav izrādījuši nekādu interesi par sava īpašuma sakārtošanu, pie kam šobrīd ēkas stāvoklis ir pasliktinājies līdz kritiskam un sabiedrībai bīstamam, tika nolems sasaukt šādu operatīvo sanāksmi.