Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Māte atrod pirms 44 gadiem nozagto bērnu

Spānijā sievietei pēc 44 gadiem izdevies atrast dēlu, kuru viņai nozaga un vēlāk pārdeva audžuģimenei.

Marijai Hosē bija 22 gadus veca, kad viņa 1969.gada 12.jūlijā dzemdēja bērnu. Viņa nebija precējusies, tāpēc viņas tēvs slepus atdeva bērnu kāda klostera māsām.

Sieviete stāsta: tēvs esot solījis, ka bērnu viņa varēs paturēt, taču solījumu viņš nav turējis, tāpēc sieviete ar saviem vecākiem pēc notikušā vairs nekad nav tikusies vai runājusi. Zināms vien, ka abi vecāki dažus gadus vēlāk miruši.

Marija Hosē ir viena no daudzajām sievietēm, kas kļuva par «nozagto bērnu skandāla» upuri Spānijā. Diktatora Fransisko Franko laikā daudzām politisko oponentu ģimenēm tikai nozagti bērni, kas vēlāk tika pārdoti citām ģimenēm. Bērnu zagšana turpinājusies arī pēc Franko nāves līdz 1980.gadam.

Pirms diviem gadiem Spānijā sākās kampaņa, lai palīdzētu tām ģimenēm, kuru bērni savulaik tika nozagti un pārdoti. Tiesās sāktas ap 2000 lietas saistībā ar bērnu zādzībām, taču birokrātija neļauj šīm lietām virzīties uz priekšu. Daudzas slimnīcas nav saglabājušas datus par jaundzimušajiem.

Marijas Hosē gadījums gan ir ar laimīgām beigām – viņai izdevies atrast savu dēlu, kurš šogad paliek 44 gadus vecs.

Zināms, ka viņas dēlu adoptējusi kāda ģimene Valensijā. Puisim tika teikts, ka viņa vecāki ir gājuši bojā avārijā. Pēc audžumātes nāves 2011.gadā arī vīrietis nolēma noskaidrot patiesību. Viņš uzzināja, ka klostera māsas viņu pārdeva audžuvecākiem.

Vīrietim palīdzēja kāda organizācija Valensijā, kas palīdz atrast tuviniekus. Salīdzinot DNS paraugus, noskaidrots, ka Marija Hosē ir vīrieša bioloģiskā māte.

«Es dzīvoju pasakā. Tas ir neticami,» ārvalstu ziņu aģentūrām izteikusies Marija Hosē, runājot neilgi pēc tam, kad viņa bija atradusi savu pirmdzimto.

Marijas un viņas dēla pirmā tikšanās plānota 21.jūnijā.