Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mandela veseļojas, bet stāvoklis joprojām ir nopietns

Bijušais Dienvidāfrikas prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela, kurš jau nedēļu atrodas slimnīcā, veseļojas, bet viņa stāvoklis joprojām ir nopietns, svētdien paziņojis Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Džeikobs Zuma.

LETA jau ziņoja, ka 94 gadus vecais Mandela tika ievietots slimnīcā 8.jūnijā ar atjaunojušos plaušu infekciju.

«Mēs esam pateicīgi, ka viņam kļūst labāk. Pēdējo divu dienu laikā (..) viņa ārsti secinājuši, ka uzlabojumi ir bijuši ilgstoši,» paziņoja Zuma. Vienlaikus prezidents norādīja, ka Mandelas stāvoklis joprojām ir nopietns.

Pēdējo septiņu mēnešu laikā Mandela slimnīcā ievietots jau četras reizes.

6.aprīlī viņš tika izlaists no slimnīcas pēc tur pavadītām desmit dienām, kur viņam tika ārstēta pneimonija.

Mandelam novecojot, medijus periodiski pāršalc baumas, paužot bažas par leģendārā demokrātijas cīnītāja veselības stāvokli.

Aparteīda režīms Mandelu 27 gadus turēja ieslodzījumā, taču 1990.gadā, iznākot brīvībā, viņš joprojām bija uzticīgs demokrātijas principiem un spēja panākt vienošanos par vispārēju vēlēšanu tiesību atzīšanu.

1993.gadā viņš līdz ar toreizējo baltādaino Dienvidāfrikas prezidentu Frederiku de Klerku saņēma Nobela Miera prēmiju par vienošanos, kas ļāva īstenot miermīlīgu aparteīda režīma izbeigšanu un pāreju uz demokrātiju.

1994.gadā Mandela kļuva par pirmo tumšādaino DĀR prezidentu un vadīja valsti līdz 1999.gadam. Kopš 2004.gada viņš sabiedrībā rādījies reti.

Jūlijā Mandelam apritēs 95 gadi.