Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasaras saulgriežu ielīgošana Jūrmalā

22. jūnijā sākot no plkst. 18.30 Majoros, Horna dārzā sāksies Vasaras saulgriežu ielīgošana ar radošo kolektīvu priekšnesumiem, Jāņu sieru un alutiņu, portālam «Apollo» pastāstīja Sanija Jurenase, Jūrmalas Kultūras centrā.

Vasaras saulgriežu laiks mūsu tautai ir tradīciju un romantisku noskaņu apvīts. Tas raisa īpašas, tautu vienojošas sajūtas, jo šajā laikā saplūstam gan dziesmās, gan dejās.

Jau par tradīciju Jūrmalā ir kļuvis godināt vasaras saulgriežus. Laiku, kad dienas gaismu baudām krietni ilgāk nekā tumšās nakts stundas. Šis laiks ir īpašs, jo cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā, ikviens zāles stiebriņš, ikviena ūdens lāse ir spēcinošas enerģijas un dzīvības pilni.

Smilgu un bērzu smaržu apvīts, ielīgošanas pasākums turpināsies Dzintaru koncertzālē plkst. 20.00 ar īpašu vasaras saulgriežiem veltītu koncerta programmu, kurā piedalīsies grupa «Iļģi», solisti Kristīne Kārkle - Puriņa, Dainis Skutelis, Jānis Almanis, Rita Lazare, Jūrmalas apvienotais koris, Jūrmalas deju kolektīvi «Vēlreiz», «Tapa», «Zālīte» un koncerta viesi – deju kolektīvs «Liesma». Vakara noslēgumā pēc koncerta būs iespēja doties uz Dzintaru pludmali un romantiskā noskaņā pie ugunskuriem sagaidīt saules rietu kopā ar pūtēju orķestra «Jūrmala» dalībniekiem.

Savukārt, tiem, kas vēlas lustēties līdz rītam, 23. jūnijā sākot no 22:00 Mellužu estrādē būs «Līgo vakars – Jāņu Nakts balle». Neiztrūkstošs būs ugunskurs, alus un siers. Par labu mūziku un lielisku noskaņojumu rūpēsies grupas Apvedceļš un Tu La’ Mōrs visas nakts garumā.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.