Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eirozonas lielais četrinieks nedēļas nogalē pārrunājis bezdarba situāciju

Pirms šomēnes gaidāmā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu samita, ekonomikas un nodarbinātības ministri no Itālijas, Francijas, Vācijas un Spānijas nedēļas nogalē tikās Romā, lai pārrunātu situāciju attiecībā uz jauniešu bezdarbu.

Šajā sanāksmē ministri koncentrējās uz plāniem, lai finansētu mazus un vidēja izmēra uzņēmumus ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) palīdzību. Piekļuve šiem līdzekļiem palīdzēs palielināt nodarbinātību.

«Mums vairs nav laika,» sacīja Itālijas premjerministrs Enriko Leta. «Mums jārīkojas nekavējoties.»

Tikmēr Itālijas finanšu ministrs Fabricio Sakomani norādīja, ka sanāksmē pausta spēcīga vienprātība par nepieciešamību samazināt bezdarbu jauniešu vidū.

Viņš pavēstīja, ka uzņēmumu finansēšanai no EIB varētu tikt nodrošināti 60 miljardi eiro (42,2 miljardi latu). Tāpat sanāksmē tika pausta iecere finansēt aizdevumu izsniegšanu ar obligācijām, ko nodrošinās bankas un valsts kontrolēti fondi.

Jau ziņots, ka aprīlī bezdarbs eirozonā palielinājās līdz 12,2%, kas bija jauns rekordaugsts līmenis.

Saskaņā ar «Eurostat» aprēķiniem aprīlī ES bija 26,588 miljoni bezdarbnieku, tajā skaitā 19,375 miljoni eirozonā.

Itālijā - eirozonas trešajā lielākajā ekonomikā - bezdarbs jauniešu vidū sasniedza 40,5%. Aprīlī Itālijā darbu meklēja 656 000 jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Grieķijā bez darba bija divi no trim jauniešiem, Spānijā viens no diviem, bet Portugālē - divi no pieciem.