Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vainīgie pazūd: joprojām meklē vēl trīs korupcijā vainotos

Vairāk nekā desmit Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pastāvēšanas gados joprojām nav izdevies atrast trīs korupcijā vainotas personas, kuras savulaik aizturēja biroja darbinieki.

Pazīstamākie bēgļi ir Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā apsūdzētie bijušais «BMW» tirgotājs Germans Milušs un partijas «Jaunais centrs» deputāta kandidāts Leonīds Lasmanis. Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies. Zemgales apgabaltiesa viņam un bijušajam Jūrmalas mēram Jurim Hlevickim 2007.gada 23.martā piesprieda piecus gadus cietumā. Hlevicki apcietināja tiesas zālē, bet Milušu izsludināja starptautiskajā meklēšanā.

Lasmanis izvēlējās pazust nedaudz laicīgāk - pēc prokurores lūguma 2007.gada 29.janvārī tika nolemts krimināllietu sadalīt, atsevišķi izdalot Lasmaņa epizodes. Kā toreiz aģentūrai LETA izteicās prokurore Velta Zaļūksne, Lasmanis 2007.gada 15.janvārī ar autobusu caur Ainažu robežkontroles punktu šķērsojis Latvijas un Igaunijas robežu. Vēlāk Interpola Krievijas birojs sniedzis atbildi Latvijas tiesībsargājošām institūcijām, ka Lasmanis ir šķērsojis Igaunijas un Krievijas robežu. Kad Lasmanis tiks atrasts, viņa lietā tiesvedība tiks sākta no jauna.

Joprojām nav zināms, kas noticis ar kukuļa izspiešanā apsūdzēto bijušo Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) rektoru un Rīgas Komercģimnāzijas direktoru Juri Stabiņu. 2009.gada 8.septembrī Augstākās tiesas (AT) Senāts atstāja negrozītu nolēmumu, ar kuru Stabiņam iepriekš tika piespriests astoņu gadu cietumsods un mantas konfiskācija. Senāta lēmums nebija pārsūdzams, un lieta tika nodota Rīgas apgabaltiesai sprieduma izpildei. Stabiņu KNAB aizturēja 2004.gadā.

Valsts policijai Stabiņu tomēr neizdevās nogādāt cietumā, jo rektors izrādījās pazudis. Par Stabiņa pazušanu policijai 2009.gada 14.septembrī ziņojis kaimiņš, kurš dzīvo blakus Stabiņa radinieku mājai Rēzeknes novada Rikavas pagastā. Vēl 11. un 12.septembrī kaimiņš esot redzējis Stabiņu, taču 13.septembrī viņu vairs nav saticis, bet nākamajā dienā gājis meklēt.

Maltas upes krastā kaimiņš atradis Stabiņam piederošas drēbes, taču pašu kaimiņu nē. Pie mājas, kuru pieskatīja Stabiņš, atrasta arī neaizslēgta viņa automašīna. Uzsākot meklēšanu, tika pārbaudīta Maltas upes gultne vietā, kur, iespējams, pazudis Stabiņš, taču nekas netika atrasts. Kā aģentūrai LETA toreiz pastāstīja Stabiņa advokāte Iveta Vietniece, ar savu klientu viņa nav sazinājusies jau ilgāku laiku. Par to, ka Senāta lēmums nav bijis Stabiņam labvēlīgs, viņa telefoniski paziņojusi notiesātā dēlam.

Uz kādu laiku bija pazuduši vēl vairāki apsūdzētie, taču viņus izdevās atrast un tie saņēma pelnīto sodu.

Jau ziņots, ka nesen pazudusi vēl kāda KNAB savulaik aizturēta persona - kukuļņemšanā aizdomās turētā Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa. Tiesa šodien viņai piemērojusi apcietinājumu, un KNAB sācis viņas meklēšanu.