Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiks atjaunota Rīgas vēsturiskā centra publiskā ārtelpa

Rātsnamā notika projekta «Pilsētvides ilgtspējīga atjaunošana (USER)» paplašinātās darba grupas pirmā sanāksme. Sanāksmē piedalījās 36 dažādu iesaistīto organizāciju un sabiedrības grupu pārstāvji, kuru intereses vai darbība tieši saistīta ar Rīgas vēsturiskā centra laukumu un citu gājējiem paredzēto ārtelpu lietošanu un veidošanu, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis: «Pilsētas attīstības departaments ir uzņēmies koordinatora lomu, lai sakārtotu publiskās ārtelpas pilnveides, atjaunošanas un attīstības jautājumus. Ļoti ceram uz konstruktīvu starpinstitucionālu sadarbību un aktīvu iedzīvotāju iesaistīšanos projekta aktivitātēs, kas palīdzēs cilvēku iecienītākās publiskās teritorijas Rīgas vēsturiskā centrā veidot pieejamākas, ērtākas, sakoptākas un vēl skaistākas».

Piektdien notikušās sanāksmes galvenais uzdevums bija vienoties par Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas objektiem, kuru pilnveidošanai projekta gaitā tiks izstrādāts Rīcības plāns ar plašāku mērķi – izveidot sistēmu šādu objektu attīstībai, lai veicinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veidotu drošu, visām sabiedrības grupām pieejamu, ērtu un lietotāju vajadzībām piemērotu, labi uzturētu un pievilcīgu publisko ārtelpu.

Paplašinātā darba grupa analizēja un metodiski vērtēja darba grupas pamatsastāva, t.i., Rīgas pilsētas pašvaldības institūciju un profesionālo organizāciju pārstāvju, iepriekš izraudzīto Rīgas vēsturiskā centra teritorijas objektu – Pils laukuma, Latviešu strēlnieku laukuma, Spīķeru ielas un tās apkārtējās teritorijas, kā arī Līvu laukuma atbilstību projektā izvirzītajam kritēriju kopumam, lai izvēlētos Rīcības plāna pilotprojekta izstrādei visatbilstošākos objektus.

Darba grupas pamatsastāvs sākumā vērtēja astoņus pilsētvides objektus – sešus Pilsētas attīstības departamenta izvirzītos un divus darba grupas ierosinātos. Četri prioritārie objekti tika atlasīti, izvērtējot piedāvātos objektus pēc tādiem pamatkritērijiem kā publiskās ārtelpas lietošanas konfliktu un šķēršļu kompleksums un to sarežģītība, nozīme kopējā publisko ārtelpu tīklā, aktualitāte Rīgas vēsturiskā centra attīstības kontekstā, drošību ietekmējošie faktori, reālu izmaiņu iespējamība, kā arī iesaistīto lietotāju līdzdalības potenciāls.

Piektdien četrās darba grupās katrs objekts tika izdiskutēts, meklējot atbildes uz diviem pamatjautājumiem: kādas ir esošās publiskās ārtelpas kvalitātes un vērtības un kādi ir esošie publiskās ārtelpas trūkumi un problēmas? Katra darba grupa pēc kārtas analizēja visus objektus, fiksējot atbildes un padziļinot pārējo darba grupu paveikto. Rezultātā tika iegūts sanāksmes dalībnieku kopējais vērtējums un par piemērotāko Rīcības plāna izstrādei tika atzīts Latviešu strēlnieku laukums, tam sekoja Spīķeru iela ar tās apkārtējām teritorijām, Līvu laukums un Pils laukums. Par Rīcības plāna izstrādē iekļaujamiem objektiem tiks lemts projekta turpmākajā gaitā, darba grupu rezultātus pārrunājot ar projekta vadību, kā arī prezentējot tos starptautiskajā seminārā ar visu projekta partneru piedalīšanos, jūlija sākumā Rīgā.

Par projektu

Projekta laikā paredzēts analizēt pilsētvides objektu (ielu, skvēru, laukumu) esošo izmantošanu, izstrādāt priekšlikumus to pilnveidošanai un iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, lai uzlabotu pilsētvides pārvaldības efektivitāti Rīgas pilsētā kopumā. Projekta mērķi plānots sasniegt ar dažādu pilsētvides lietotāju grupu aktīvu iesaisti, risinot esošos un potenciālos konfliktus starp dažādām pilsētvides lietotāju grupām, kā arī veicinot pilsētvides drošības un kvalitātes uzlabošanu. Šādā veidā plānots uzlabot publiskās ārtelpas renovācijas (plānošanas, projektēšanas, būvniecības) un apsaimniekošanas procesa kvalitāti.