Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV vēstulē izsaka atbalstu Grieķijas Sabiedriskajam medijam

Latvijas Televīzijas (LTV) valde ir nosūtījusi vēstuli Eiropas Raidorganizāciju apvienībai, paužot atbalstu Grieķijas Sabiedriskā medija (ERT) darbībai, portālam «Apollo» pavēstīja Latvijas Televīzijas pašreklāmas redaktore Laura Brokāne.

Vēstule tapusi reaģējot uz aktuālajiem notikumiem Grieķijā, kur valdība nolēmusi būtiski ierobežot sabiedriskā medija darbību.

«Eiropas valstīs sabiedriskie mediji veido modernas demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības kodolu. Tie piedāvā aktuālo notikumu atspoguļojumu, izglītojošas un kultūras programmas, un funkcionē kā politisko procesu sargsuns. Tādēļ eiropiešiem ir jābūt vienotiem sabiedrisko mediju aizstāvībā, ja saredzamas tendences ierobežot to darbību,» vēstulē norāda LTV valde.

Lai uzsvērtu sabiedrisko mediju nozīmi Eiropā, LTV valde «pievienojas Eiropas Raidorganizāciju apvienības aicinājumam nekavējoties atjaunot Grieķijas Sabiedriskā medija darbību. Tāpat LTV atbalsta Grieķijas kolēģu cīņu par redakcionālo un finanšu neatkarību, nosodot tās Grieķijas politiķu aktivitātes, kas vērstas uz sabiedriskā medija pakļaušanu politiskai ietekmei.»

LTV valde norāda, ka Latvijā šobrīd notiek darbs pie vienota un moderna sabiedriskā medija veidošanas, kas kalpotu sabiedrības vajadzībām. «Latvijas Sabiedriskā medija mēķis ir informēt, izglītot un iedvesmot katru Latvijas iedzīvotāju, veidojot saturu televīzijā, radio un internetā. Lai aizstāvētu šo projektu, eksperti, mediju profesionāļi un viedokļa līderi publiskās diskusijās uzsver sabiedrisko mediju lomu. Arī šī debate Latvijā parāda, ka sabiedrisko mediju nozīme ir jāaizstāv atkal un no jauna gan Grieķijā, gan citviet.»