Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja to neizdarīs īpašnieki, graustu Vīlandes ielā 11 sakārtos dome

PIrmdien Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs kopā ar Īpašuma departamenta speciālistiem, pārstāvjiem no Rīgas pilsētas Būvvaldes, kā arī pilsētas izpilddirekcijas tikās ar SIA «Vīlande» pilnvaroto pārstāvi, lai risinātu jautājumu par viena no Rīgas graustu top saraksta bīstamākajiem objektiem - graustu Vīlandes ielā 11, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Kā uzsvēra Burovs, «Jau ziemā Īpašuma departaments aicināja SIA «Vīlande» pārstāvjus risināt jautājumu par grausta sakārtošanu. Uzņēmums solīja, ka strādā pie ēkas demontāžas tehniskā projekta sagatavošanas. Ir vasara, bet nekas nav mainījies. Šodien sanāksmē SIA «Vīlande» pārstāvis dod tos pašus solījumus ko ziemā, tādēļ Īpašuma departaments šonedēļ sagatavos lēmumu par ēkas Vīlandes ielā 11 piespiedu sakārtošanu. Plānojam, ka to varētu apstiprināt jau jūlija pēdējā domes sēdē.»

Rīgas domes lēmums par piespiedu sakārtošanu paredzēs ēkas īpašniekiem trīs mēnešu laikā uzlikt ēkai pagaidu jumtu, kā arī ēku konservēt. Savukārt pagalmā esošo ēku ar literu 2, kas ir vēl katastrofālākā stāvoklī, demontēt. Ja tas noteiktajos termiņos netiks veikts, Īpašuma departaments izsludinās iepirkumu uz šo darbu veikšanu. Savukārt izdevumi tiks piedzīti no grausta īpašniekiem tiesas ceļā.

Tāpat jau šonedēļ graustam tiks piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Kā pārsteigums atklājās SIA «Vīlandes» pilnvarotā pārstāvja paziņojums, ka ēkas pirmajā stāvā vienā dzīvoklī joprojām dzīvojot cilvēki. Uzņēmums esot tiem nodrošinājis dzīvojamo platību, tomēr šie cilvēki atsakās pamest ēku, kurā jau gadiem nav ne elektrības, ne siltuma, ne ūdens. Tāpat arī ēkas visas durvis ir noslēgtas un aiznaglotas, un vienīgais iespējamais graustā iekļūšanas veids ir no pagalma puses atbīdot žogu. Šis arī bija galvenais iemesls, ko SIA «Vīlande» minēja, kādēļ daudzu gadu garumā neko nav uzsākusi, jo pasūtītajā tehniskajā atzinumā norādīts, ka nepieciešamā renovācija vai rekonstrukcija ar pilnīgi visu būvkonstrukciju un inženiertīklu nomaiņu veicama no iedzīvotājiem pilnībā atbrīvotā ēkā.

Nams, kas nu īpašnieku nolaidības dēļ pārvērties par B kategorijas graustu, celts 1899 gadā kā mūra , tā arhitekts ir Rūdolfs Heinrihs fon Cirkvics. Ēka, kas ir valsts nozīmes arhitektūras un kultūras piemineklis aizsardzības Nr.: 8214, īpaši nozīmīga Rīgai, jo šis ir viens no pirmajiem jūgendstila namiem Rīgā. Brīdinājumus un sodus par īpašuma neuzturēšanu īpašnieki saņēmuši jau kopš 2006. gada. Skaistais nams 2011. gadā piedzīvoja lielu ugunsgrēku, tam ir pilnībā bojāts jumta pārsegums, un īpaši tehniskais stāvoklis no iekšpagalma ir katastrofāls.

Rīgas domes Īpašuma departaments īpašniekiem nosūtījis vairākas vēstules ar lūgumu nekavējoties rīkoties un sakārtot nekustamo īpašumu atbilstoši Rīgas domes 08.07.2008. saistošo noteikumu Nr.125 «Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi» prasībām. Bet tā kā ēkas īpašnieki - SIA «VĪLANDE» – nav izrādījuši nekādu interesi par sava īpašuma sakārtošanu.