Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parādnieks izceļas ar savdabīgu salīdzinājumu

Lai turpinātu diskusiju par vienotā sabiedriskā medija koncepciju, valdošā koalīcija pirmdien vienojās izveidot Saeimas apakškomisiju. Saeimas deputāti norāda uz iespējamu nekompetenci, izstrādājot sabiedrisko mediju apvienošanās projektu.

«Izvērtējam, vai šī uzticība, kas tika dota, tas darbs, kas šobrīd ir veikts, vai tas ir attaisnojies. Tas arī tas, pie kā mēs strādāsim,» komentējot Saeimas apakškomisijas darbību, TV3 ziņām pirmdien sacīja parlamenta deputāts Imants Parādnieks (NA).

Jautāts, vai apakškomisija vērtēs izstrādātos sabiedrisko mediju apvienošanās koncepciju vai arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, deputāts atbildēja: «Paklausieties, jūs laikam domājat, ka koncepcija nekādā veidā nav attiecināma uz to, kādā veidā un kvalitatīvi [tās izstrādātāji] ir strādājuši?»

Par to, kādi var būt varianti, ar ko komisijas darbs var beigties, Parādnieks atbildēja ar visai savdabīgu salīdzinājumu: «Piedodiet, bet varianti arī pēc seksa var būt dažādi. Nedomāju, ka šis būtu tas jautājums, ko apspriest, kādi būs varianti.»

Kā ziņoja LETA, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ministri iepriekš valdības sēdē nobloķēja valdības lēmumu par atbalstu vienotā sabiedriskā medija izveidei. Arī partijas «Vienotība» frakcija vēlāk nolēmusi aicināt koalīciju «nesteigties» ar vienotā sabiedriskā medija koncepcijas skatīšanu valdības sēdē.

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants iepriekš pauda aizdomas, ka aiz mainīgajiem politiķu lozungiem par atbalstu viedokļu daudzveidībai, politiskajai neatkarībai vai kultūrai patiesībā slēpjas vēlme pakļaut Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) veidošanas procesu politiskai kontrolei.

NEPLP priekšsēdētājs atgādināja, ka vienotā medija koncepcijas veidošana notika vairāk nekā pusgadu un tās izstrādē bija iesaistīti vairāk nekā 200 eksperti, tostarp no Latvijas Radio un LTV un akadēmiskās vides, finanšu, tiesību zinātņu, tehnoloģiju un citām jomām.

«Par» vienbalsīgi nobalsojuši visi NEPLP locekļi, tā ir saskaņota gan ar Finanšu un Tieslietu ministriju, gan Pārresoru koordinācijas centru. Vienotā sabiedriskā medija koncepciju atzinīgi vērtē ārvalstu eksperti, tostarp Eiropas Mediju menedžmenta asociācijas prezidents profesors Gregorijs Lovs.