Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents akreditē jaunos Filipīnu un Paksitānas vēstniekus

Valsts prezidents Andris Bērziņš otrdien darbam Latvijā akreditējis Filipīnu vēstnieci Patrīciju Enu Villaru-Paezu un Pakistānas vēstnieku Sadžadu Kamranu.

Tikšanās laikā ar jauno Filipīnu vēstnieci Bērziņš apliecināja Latvijas vēlmi aktivizēt politisko sadarbību gan divpusējā līmeni, gan starptautisko organizāciju ietvaros. Viņš atzīmēja, ka arī ekonomikā pastāv potenciāls sadarbībai, norādot uz nelielo, bet augošo savstarpējās tirdzniecības apjomu.

Prezidents aicināja Filipīnu amatpersonas un iedzīvotājus apmeklēt Rīgu, īpaši 2014.gadā, kad tā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Jaunā Filipīnu vēstniece, savukārt, atzīmēja, ka Rīga un Latvija var kļūt par Filipīnas tūristu iecienītu galamērķi. Vēstnieces uzsvēra labo abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī augstu vērtēja Latvijas paveikto ekonomikas atveseļošanā, par ko liecina labie makroekonomiskie rādītāji. Tāpat vēstniece novērtēja Latvijas sasniegumus procesā, lai jau no 2014.gada pievienotos eirozonai. Abi sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka viena no reālākajām attiecību aktivizēšanas jomām ir starpparlamentu sadarbība.

Savukārt, tiekoties ar Pakistānas vēstnieku, prezidents uzsvēra Latvijas ieinteresētību veicināt sadarbību ar Dienvidāzijas un Centrālāzijas valstīm, jo valstu ciešāka sadarbība kalpo mieram un stabilitātei reģionā. Bērziņš norādīja, ka tirdzniecības apjoms starp Latviju un Pakistānu ir salīdzinoši neliels, tomēr ekonomiskajā sadarbībā ir daudz neizmantotu iespēju. Abas puses uzsvēra nepieciešamību attīstīt transporta un tranzīta koridorus, kas dotu papildus impulsu sadarbībai starp reģioniem. Sarunas dalībnieki apmainījās viedokļiem par Afganistānas nākotni un uzsvēra nepieciešamību starptautiskās sabiedrības iesaistei Afganistānas attīstītībā, tādējādi atbalstot miera un stabilizācijas centienus.

Gan Valsts prezidents, gan vēstnieks atzīmēja izglītības būtisko nozīmi sabiedrības attīstībā un ekonomikas izaugsmē, šo nozari kopā ar zinātni uzsverot kā perspektīvu sadarbības jomu starp abām valstīm.