Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo naidīgāko valsti pasaulē

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka pret Krieviju visnaidīgāk noskaņotās valstis ir ASV, Gruzija, Latvija, Lietuva un Igaunija, liecina Levadas centra veiktās aptaujas rezultāti.

38% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Krievijai visnaidīgākā ir ASV, 33% par tādu uzskata Gruziju.

Krievijai nedraudzīgāko valstu saraksta pirmajā pieciniekā iekļuvušas arī Latvija, kuru par naidīgu Krievijai uzskata 21% aptaujāto, Lietuva (par naidīgu Krievijai to uzskata 17% aptaujāto) un Igaunija (par naidīgu Krievijai to uzskata 16% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju).

Salīdzinoši pagājušajā gadā veiktajā aptaujā par visnedraudzīgāko valsti Krievijai tika atzīta Gruzija, tā uzskatīja 41% aptaujāto, bet ASV pērn ierindojās otrajā vietā ar 35%.

Atbildot uz jautājumu, kuras valstis aptaujas dalībnieki uzskata par Krievijas tuvākajiem draugiem un sabiedrotajiem, pirmajā vietā ierindojusies Baltkrievija (46%), bet otrajā - Kazahstāna (31%), kam seko Ķīna, Ukraina un Vācija.