Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

G8 līderi vienojas nemaksāt teroristiem izpirkuma maksu

«Lielā astoņnieka» jeb G8 valstu līderi vienojušies izskaust izpirkuma maksu maksāšanu par teroristu nolaupītiem ķīlniekiem, otrdien paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, kurš uzņēmies samita saimnieka lomu.

Kemerona birojs tviterī paziņojis, ka pasaules līderi varētu aicināt arī uzņēmumus sekot viņu piemēram un atteikties maksāt nolaupītājiem.

Ziemeļīrijā notiekošā G8 valstu samitā otrdien - sanāksmes otrajā un noslēdzošajā dienā - sarunas galvenokārt koncentrējušās uz cīņu pret terorismu.

Britu amatpersonas atklāja, ka Kemerons centies pārliecināt pārējos līderus par šāda lēmuma pareizību, jo tieši izpirkuma nauda ir teroristu grupējumu galvenais finansējuma avots, sevišķi Ziemeļāfrikā.

Lielbritānija šim jautājumam pastiprināti pievērsās pēc ķīlnieku krīzes gāzes pārstrādes kompleksā janvārī Alžīrijā, kur tika nogalināti 37 ārvalstu ķīlnieki, tostarp seši briti.

Pēdējo divu gadu laikā ar starptautisko teroristisko organizāciju «Al Qaeda» saistītie grupējumi ar ķīlnieku nolaupīšanu nopelnījuši 52 miljonus eiro (37 miljonus latu), liecina britu amatpersonu sniegtā informācija.

Savukārt «Al Qaeda» Ziemeļāfrikas atzars - »«Al Qaeda» islāma Magribā» (AQIM) - pēdējo trīs gadu laikā ar ķīlnieku nolaupīšanu nopelnījis 33 miljonus eiro (23 miljonus latu).

Piecas no G8 valstīm izpirkumu maksu jautājumā bija svārstīgas, bet trīs bija principa pēc atteikušās maksāt teroristiem, norādīja britu amatpersonas.

Lielbritānijā likums aizliedz maksāt izpirkuma maksu ārpus valsts.