Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārrunās gatavošanos jaunajam ES fondu plānošanas periodam

Valdības darba grupa par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem rīt, 19.jūnijā, pārrunās gatavošanos jaunajai ES fondu 2014.-2020.gada finanšu perspektīvai, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Sanāksmes laikā plānots apspriest arī rekomendācijas saistībā ar veicamajiem papildinājumiem un turpmākajiem uzdevumiem pirms plānošanas dokumentu projektu sākotnējās iesniegšanas Eiropas Komisijā (EK).

Finanšu ministrija šajā sanāksmē prezentēs darba grupai arī sagatavoto pārskatu par ES fondu nākamā perioda progresu plānošanas procesā un turpmākajiem soļiem. Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumos Armands Eberhards uzsver, ka Eiropas Komisijas pārstāvji atzinīgi novērtējuši Latvijas pieeju un centienus ES fondu līdzfinansējumu plānot, balstoties uz ilgtermiņa stratēģisku redzējumu.

«Līdzšinējā pieredze liek izvērtēt sasniegto un izvēlēties efektīvākus līdzekļus, iespējami augstāko investīciju atdevi, kas paaugstinātu mūsu konkurētspēju. Turpmākajā dialogā ar EK būtiskākais ir panākt vienošanos par izvirzītajām prioritātēm, sasniedzamajiem rezultātiem, to indikatoriem, kā arī līdzekļiem to sasniegšanai. Tādējādi ir būtiski nesamazināt finansējumu ieguldījumiem infrastruktūras projektos, it īpaši transporta infrastruktūras sakārtošanai,» skaidro Eberhards.

Latvijai kā ES dalībvalstij ir iespēja izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Eiropas Sociālā fonda (ESF) un Kohēzijas fonda (KF), Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzekļus, lai veicinātu ES ekonomisko, sociālo un teritoriālo kohēziju.