Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāts Liepiņš par Cvetkovas izteikumiem vērsies Saeimas Ētikas komisijā

Saeimas deputāts Valdis Liepiņš (RP) vērsies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lūdzot izvērtēt parlamenta deputātes Irinas Cvetkovas (SC) publisko izteikumu atbilstību Saeimas deputātu Ētikas kodeksam, aģentūru LETA informēja Reformu partijā.

Cvetkova savos izteikumos pauž viedokli par Saeimā pieņemto Pilsonības likumu, saistot to ar neonacismu vai tā atdzimšanas veicināšanu. Saeimas deputātu vairākuma atbalstītajos likuma grozījumos nekas par to nav teikts. Šāda viedokļa paušana ir Saeimas prestižu graujoša un pārkāpj Ētikas kodeksa 7.pantu. Likums ir būtiski uzlabots un papildināts, kas atvieglo Latvijas pilsonības iegūšanu vai atjaunošanu, norāda politiķis.

Liepiņš uzskata, ka deputātes izteikumi, gan starptautiskajā konferencē Vašingtonā, ASV, gan pēc tam intervijās masu medijiem ir ar Saeimas deputāta cieņu nesavienojami, kā arī vērsti uz sabiedrības šķelšanu un bez pamatotas argumentācijas, kas ir būtiski Saeimas deputāta Ētikas kodeksa pārkāpumi.

Politiķis akcentē, ka Cvetkova darbojas Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā, kuras galvenais mērķis ir saliedēt Latvijas sabiedrību. Deputātes izteikumi nesekmē komisijas nosprausto mērķu ieviešanu praktiskajā dzīvē, bet veicina pretējo.

Ētikas kodeksa 7.pants nosaka, ka «deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju».