Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vicepremjers: Krievija neplāno rubļa devalvāciju

Krievijas Finanšu ministrijas plāni atvērtajā tirgū iegādāties ārvalstu valūtu nav saistāmi ar plāniem īstenot rubļa devalvāciju, paziņoja Krievijas premjerministra pirmais vietnieks Igors Šuvalovs.

Šuvalovs norāda, ka Finanšu ministrijas plānotā ārvalstu valūtas iegāde nav veikta ar mērķi ietekmēt valūtas kursu.

Finanšu ministrijas aktivitātes galvenais mērķis ir nepieļaut pārmērīgu rubļa vērtības pieaugumu. Tāpat, īstenojot valūtas pirkšanu, plānots uzlabot attiecīgo institūciju darbības koordināciju, kā arī pilnveidot likviditātes pārvaldīšanas procesu.

Šuvalovs uzsvēra, ka valūtas devalvācija notiek tad, kad strauji mainās valūtas tirdzniecības bilances saldo, bet Centrālā banka nenotur valūtas kursu. Tomēr Krievijā šādas situācijas neesot.

Viņš arī atklāja, ka lēmums īstenot pasākumus, lai novērstu rubļa vērtības pieaugumu, ticis pieņemts jau pirms vairākiem mēnešiem.

Par ministrijas plāniem iegādāties ārvalstu valūtu Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs paziņoja pirmdien.

Ministrs atklāja, ka ārvalstu valūtu paredzēts sākt iegādāties augustā.

Sagaidāms, ka ASV dolāra kurss pret rubli varētu pieaugt līdz 33 rubļiem.

Jūnija sākumā Krievijas medijos izskanēja informācija, ka Krievijas valdība apspriežot iespējamo rubļa devalvāciju, tādējādi sniedzot atbalstu Krievijas rūpniecības nozarei.

Otrdien dolāra kurss Maskavas biržā veidoja nedaudz virs 32 rubļiem.