Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pensiju indeksāciju varētu lemt Saeimas ārkārtas sēdē jūlijā

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 19.jūnijā, pirmajā lasījumā vienbalsīgi atbalstīja grozījumus likumā «Par valsts pensijām» un astoņus pavadošos likumprojektus, kas paredz šī gada 1.septembrī indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus.  

Deputāti vienojās lūgt Saeimu piešķirt likumprojektiem steidzamību un otrajā galīgajā lasījumā to skatīt parlamenta ārkārtas sesijā 9.jūlijā. Kā termiņu priekšlikumu iesniegšanai deputāti rosina noteikt 1.jūlija plkst.12.00.

Kā norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, pēc priekšlikumu saņemšanas komisijas rīcībā būs nedēļa laika, lai pieprasītu no ministrijām atzinumus par iesniegto priekšlikumu finansiālo ietekmi un izvērtētu tos komisijas sēdēs, kas tiek plānotas 4.un 5.jūlijā.

Grozījumi paredz 2013.gada 1.septembrī pārskatīt valsts pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 200 latus, piemērojot indeksu 1,04. Indeksācija attieksies arī uz invaliditātes pensiju, izdienas pensiju un apgādnieka zaudējuma pensiju saņēmējiem. Septembra indeksācija nesīs ienākumu pieaugumu gandrīz 85% no visiem pensiju saņēmējiem.

Vecuma pensiju apmērs septembra indeksācijas rezultātā pieaugs par vidēji 5,58 latiem, bet invaliditātes pensijas - par 3,79 latiem. Indeksācija šī gada budžetā papildus prasīs 10,2 miljonus latu, bet 2014.gadā – 30,1 miljonu latu.