Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elksnis: Eglīša auto «ielikt» Biķernieku trases betonā būtu stulbi

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku trasē, norisinājās Austrumeiropas drifta čempionāta (EEDC) 3. posms, kurā uzvaru izcīnīja pašmāju braucējs Gvido Elksnis.

Gvido sarunā ar «Apollo» pastāstīja, kādēļ finālā nācās braukt ar Jāņa Eglītes auto, atstājot savu mašīnu malā uzreiz pēc pusfināla.

«Nevarētu teikt, ka uzvara Biķerniekos ir liels pārsteigums, jo katru reizi koncentrējos uz veiksmīgu iznākumu. Kādēļ, lai tas nenotiktu?» pretjautājumu uzdod Elksnis.

«Protams, esmu ļoti priecīgs, šis ir solis ir uz augšu, esmu kopvērtējuma līderis, bet priekšā vēl ir trīs posmi un katrā no tiem nāks klāt spēcīgi sportisti. Lietuvas posmā brauks Formula 2 braucējs, tas sacensības padara interesantākas,» saka braucējs.

Finālā Elksnis sacentās pret ASV pilotu Raienu Turku, taču neilgi pirms zelta brauciena latvieša vadītajam auto salūza aizmugurējais reduktors. Elksnis aizņēmās Jāņa Eglītes auto un spēja posmā izcīnīt pirmo vietu.

«Pusfinālā jau dzirdēju, ka no mašīnas aizmugures nāk kaut kāda skaņa. Izdevās pusfinālā nobraukt otro braucienu, bet finišā dzirdēju reduktorā ļoti skaļu krakšķi. Mehāniķi desmit minūšu laikā to nespēja nomainīt un secinājām, ka jābrauc ar to pašu, taču pēc piecdesmit metriem tas noplīsa.»

«Atradām risinājumu un cepuri nost Eglītem, ka aizdeva man savu auto. Jāatzīst, ka variantu jau nebija, bija risks, jo svešu auto iedzīt betona apmalē... Tas būtu stulbi. Izbraucu vienu testa braucienu, sapratu, kā jābrauc un finālā braucu uz 80 procentiem. Fināls man bija pārliecinošs,» piebilda Elksnis, kuram mērķis ir piedalīties arī atlikušajos trīs posmos.