Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio ielīgos Jāņus

Šajā nedēļā un svētku dienās, Latvijas Radio programmas piedāvās raidījumus un tiešraides skanīgai svētku ielīgošanai un svinēšanai.

Katru darba dienu plkst.12:30 Latvijas Radio 1 raidījumā «Laikarata riti līgo» stāstīsim, kāpēc Saulgrieži ir īpašs laiks dabā un ar ko tas nozīmīgs katram no mums. Savukārt piektdienas, 21.jūnija rīta cēlienā plkst.9:00 Jāņa tēva godā iejutīsies Valters Krauze un tiešraidē no Doma laukuma stāstīs par Zāļu tirgus andeli, dziesmām un dejām, bet plkst.11:00 tiešraidē no Rīgas Mākslas telpas raidījuma «Kultūras Rondo» komanda stāstīs par Tautas lietišķās mākslas izstādi «Dziesma top citādi».

Līgo dienā plkst. 11:05 Latvijas Radio 1 klausītājus vedīsim radio ekskursijā uz Suitiem, kur «Kultūras Rondo» ieskandinās Jāņus kopā ar slavenajām «Suitu sievām», «Gudenieku suitiem», tradīciju ansambli «Basu suiti» un jaunajiem «Suitiņiem». Raidījumā stāstīsim gan par Suitu novada unikalitāti, gan to, kā suitu ļaudis ar burdona dziedājumiem, suitu izloksni un krāšņajiem tautas tērpiem saglabā savu savdabīgo kultūrvidi. Bet dienas vidū plkst. 13:05 četri Latvijas Radio Jāņi sacentīsies īpašā «Jāņu spēlē». Šoreiz erudīcijas spēļu guru Ivo Krumholca sagatavotos jautājumus risinās Valdes loceklis Jānis Siksnis, IT speciālists Jānis Lācis, Ziņu programmas «Labrīt!» balss Jānis Ramāns un Biznesa ziņu veidotājs Jānis Krops.

Visas Līgo dienas garumā īpaši muzikālu programmu piedāvās Latvijas Radio 2, kas šogad līgotājus aicina uz Jēkabpili. Līgo koncerta tiešraidē no plkst. 21:00 piedalīsies Latvijā populārākie un iemīļotākie mākslinieki – Olga Rajecka, Samanta Tīna, Nikolajs Puzikovs, Žoržs Siksna, Guntis Veits, Atis Auzāns, Normunds Zušs, Marts Kristians Kalniņš, Agnese Rakovska, Ginta Krievkalna, Valters Frīdenbergs, kā arī «Suitu sievas» un Jēkabpils labākie un lustīgākie dziedātāji un dejotāji. Koncertu vadīs Latvijas Radio 2 ētera cilvēki – Sandra Glāzupa, Gunārs Jākobsons, Velga Vītola un Kaspars Mauriņš.

www.facebook.com/LatvijasRadio