Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Latvijā pastāv tikai viena realitāte

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nepiekrīt Latvijas Brīvo arodbiedrību vadītāja Pētera Krīgera šodien piketā paustajam, ka Latvijā pastāv divas realitātes.

Dombrovskis šodien pēc tikšanās ar Krīgeru un Eiropas arodbiedrību konfederācijas ģenerālsekretāra vietnieku Patriku Išeru žurnālistiem sacīja, ka Latvijā pastāv viena realitāte un no krīzes Latvijai ir izdevies izkļūt, arī pateicoties tam, ka Latvijā ir funkcionējošs sociālais dialogs, un ir meklēti risinājumi gan ar arodbiedrībām, gan ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Pašvaldību savienību un citām organizācijām.

«Es uzskatu, ka tieši tas ir veids, kā mums ir jāturpina strādāt,» teica Dombrovskis. Viņš uzsvēra, ka Latvijā vairs nenotiek diskusijas par taupības pasākumiem, bet gan par citiem jautājumiem, piemēram, kā samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli un kā pareizāk palielināt budžeta izdevumus. «Ja mēs savulaik spējām vienoties, kā tikt cauri taupības politikai, tad es ceru, ka tagad mēs varēsim vienoties par to, kā pareizāk sadalīt ekonomiskās izaugsmes augļus,» sacīja premjers.

Komentējot dialogu ar valdību par arodbiedrībām aktuāliem jautājumiem, Krīgers norādīja, ka katram dialogam ir divas daļas. Viena no tām ir sarunu process, bet otra - sarunu rezultāts, un tieši sarunu rezultatīvie rādītāji, kur vēl ir daudz darāmā, kamēr sarunu process ir labi atstrādāts.

Bet Išers atgādināja, ka, viņaprāt, aklie taupības pasākumi, kādi ir īstenoti gan Eiropā, gan arī Latvijā, ir ar pārāk augstu cenu, un aicināja premjeru nākamnedēļ gaidāmajā Eiropadomes sanāksmē iestāties par arodbiedrību prasībām mainīt politikas kursu. Domājot par iedzīvotāju labklājības vairošanu, viņš uzsvēra, ka cena - 10 miljoni bezdarbnieku un 60 miljoni uz nabadzības sliekšņa Eiropas Savienībā - ir pārāk augsta.

Jau ziņots, ka vairāki simti arodbiedrību pārstāvji šodien iepretim Ministru kabinetam atgādināja valdībai par divām sociālajām realitātēm, kādas ir Latvijā, un aicināja nodrošināt valsts iedzīvotājiem cilvēka cienīgu dzīvi.

Krīgers, uzrunājot klātesošos, aicināja valdībai atgādināt, ka Latvijā ir divas dažādas sociālās realitātes - viena ir tā, kas ir aiz valdības ēkas durvīm, bet otra ir tā, kas ir uz ielas, kur ir cilvēki, kas savām rokām ceļ valsti un aizstāv tās vērtības. Viņš klātesošos nodēvēja par veiksmes stāsta upuriem. «Valdība katru dienu stāsta, ka katru dienu dzīvojam labāk. Bet redzam, ka kārtējo gadu mūs baro tikai ar solījumiem, liek pagaidīt, izturēt un izdzīvot,» teica Krīgers, uzsverot, ka iedzīvotāji vairs nevēlas solījumus, bet gan cilvēka cienīgu dzīvi un iet pa šo dzīvi ar augsti paceltu galvu.

Piketētāji uz pasākumu ieradušies no dažādām Latvijas pilsētām - Liepājas, Daugavpils, Valmieras - un pārstāv dažādas arodbiedrības - ir gan mediķi, gan izglītības darbinieki, gan arī AS «Liepājas metalurgs» arodbiedrības pārstāvji. Pasākuma dalībniekiem rokās ir dažādi plakāti, kas aicina nodrošināt valstī dzīvošanu, nevis izdzīvošanu, palielināt izdienas pensiju, kā arī valdība ir aicināta rūpēties par mediķiem, jo visu mūžu cilvēks nebūs vesels.