Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropā arestēti 18 gruzīnu mafiozi

Vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu policijas dienestiem īstenojot koordinētu operāciju, arestēti 18 gruzīnu mafijas dalībnieki, trešdien pavēstīja Eiropols, norādot, ka līdz ar šiem arestiem dots smags trieciens krieviski runājošo noziedzīgajām struktūrām Eiropā.

Policijas operācijas otrdien veiktas vienlaikus Čehijā, Francijā, Itālijā, Lietuvā, Portugālē un Ungārijā. Operācijas atbalstījuši Beļģijas, Polijas un Vācijas likumsargi.

No 18 aizturētajiem Kutaisi klana locekļiem 13 ir tā dēvētie likumīgie zagļi, kas pieder krieviski runājošo noziedzīgās pasaules elitei.

«Šī ir pirmā reize, kad vienlaikus arestēti tik daudz likumīgo zagļu,» teiks Eiropola izplatītajā paziņojumā.

Veiksmīgi īstenotā operācija «ir viens no nozīmīgākajiem triecieniem pret klaniem, kurus kontrolē krieviski runājošo organizētās noziedzības pasaules augsta ranga elite».

Operācijas gaitā, kas īstenota pēc 18 mēnešus ilgušās izmeklēšanas, policija konfiscējusi ieročus un narkotikas, kā arī 100 000 eiro (70 000 latu) skaidrā naudā.

Gruzīnu «mafijas bandas», kas pēc Padomju Savienības sabrukuma darbojas Rietumeiropā, īpaši aktīvi - Francijā, ir ļoti strukturētas un hierarhiskas, norādīja Francijas policija.

Pastāv aizdomas, ka šīs bandas vainojamas «rēķinu kārtošanas» uzbrukumos gruzīnu trimdas kopienā.

«Vairāku gadu garumā varas līdzsvars ir izjucis ieilgušā konflikta dēļ, kas turpinās starp diviem galvenajiem gruzīnu klaniem» - Tbilisi un Kutaisi klanu, norādīja Eiropols.

Pēc tam kad janvārī Maskavā tika nogalināts Tbilisi klana līderis, radās jauns varas vakuums, bet vairāki galvenie spēlētāji centās nostiprināt savas pozīcijas.

«ES valstis viņiem ir kļuvušas par patvērumu, kas ļauj izvairīties no izmeklēšanas un kriminālvajāšanas pašu valstu jurisdikcijā,» norādīja Eiropols.