Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina līgot Jelgavā

Visi jelgavnieki un viesi aicināti ielīgot Jāņus jau 21. Jūnijā no pulksten 20 Jelgavas pils salā. Ielīgošana turpināsies līdz pat kopīgai saullēkta sagaidīšanai ar dejām, dziesmām un Jāņu vainagiem.

Vasaras saulgriežu svētki notiks pēc senču svētku svinēšanas tradīcijām, kur uz ielīgošanu aicinās folkloras kopas. Šogad saulgrieži izvērtīsies par novadu sadziedāšanās svētkiem, jo varēsim lustēties kopā ar folkloras kopām no visas Latvijas. Zemgali pārstāvēs «Dimzēns», «Zemgaļi», «Vecsaule», Vidzemi – «Cielava», Kurzemi – «Medainis», «Laipa», Latgali – «Vydsmuiža» un Rīgu «Skandenieki».

Visi apmeklētāji un dalībnieki varēs piedalīties svētku rituālos un mesties dančos kopā ar folkloras kopām. Visi kopā dziedāsim, apdziedāsim, dejosim, iesim rotaļās un sagaidīsim sauli.

Uz svētku ielīgošanu visi aicināti ierasties ar jāņu zālēm, lai uz vietas darinātu vainagus vai arī jau gataviem jāņu vainagiem, tāpat arī lustīgā noskaņojumā un tautas tērpā, ja tāds ir.

Jau no pulksten 20 folkloras kopas iepazīstinās ar tradīcijām, pulksten 21 notiks Jāņu mātes un Jāņu tēvu sveikšana. Pirms saulrieta notiks pulcēšanās pie pils parka dižākā ozola, lai uzņemtu spēkus un pavadītu sauli.