Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miris smagi apdedzis vīrietis; aizdomas, ka darba devējs slēpis negadījumu

Valsts darba inspekcija (VDI) uzsākusi pārbaudi par iespējamu slēptu nelaimes gadījumu, kurā, iegūstot smagus ķermeņa apdegumus, dzīvību zaudējis vīrietis, portāls «Apollo» uzzināja VDI.

Darba inspekcija saņēmusi informāciju, ka 9.jūnijā slimnīcā, divas nedēļas pēc gūtas smagas traumas, miris kāds vīrietis. Zināms, ka nonākot slimnīcā, 41 gadu vecajam vīrietim bija aptuveni 50% ķermeņa apdegumu, kas paplašinājušies un izraisīja vīrieša nāvi.

VDI pārbaudes laikā uzzinājusi, ka bojāgājušais vīrietis dažas dienas pirms traumas gūšanas ir sācis darbu uzņēmumā, lai veiktu iekārtas demontāžu. Traumas viņš guvis, visticamāk, notiekot eksplozijai.

Darba devējs uz notikuma vietu nav izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību. Bojāgājušais vīrietis oficiāli neuzrādās kā darba ņēmējs, kas liecina par iespējamo nereģistrēto nodarbinātību, un izskaidro, kāpēc negadījums ir slēpts.

Lai gan nelaimes gadījums darbā noticis 27.maijā, VDI no iespējamā darba devēja nav saņēmusi informāciju par notikušo nelaimes gadījumu, kas norāda vēlmi slēpt notikušo. Šāda veida rīcība, mēģinot slēpt notikušo nelaimes gadījumu, ir rupjš normatīvo aktu pārkāpums, par ko paredzēta arī kriminālatbildība.

Inspekcija sadarbībā ar Valsts policiju veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus un darba devēju sauktu pie atbildības.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, negadījums noticis uzņēmuma «Laima» teritorijā Brīvības ielā 107, taču bojāgājušais nav «Laimas» darbinieks un saldumu ražotājiem ar negadījumu nav nekāda sakara. Uzņēmuma «Laima» pārstāve Rita Voronkova aģentūrai LETA apstiprināja, ka «Laima» bija pasūtījusi demontāžas darbus uzņēmumam «Latmetāls».

«Šis negadījums ir saistīts ar demontāžas darba veicēju uzņēmumu «Latmetāls», kas veica mums teritorijā nestrādājošā vecā katlumājā demontāžas darbus - Brīvības ielā 107,» norādīja Voronkova un piebilda, ka «Latmetāls» ir atbildīgais par darba drošības prasību ievērošanu.

Ņemot vērā, ka negadījuma izmeklēšanu veic VDI un Valsts policija, saldumu ražotāji šobrīd nevar komentēt, vai strādniekam bijis darba līgums un citas nepieciešamās prasības.

«Mēs esam snieguši savā rīcībā esošo informāciju inspekcijai, taču policija šobrīd uzņēmumā nav vērsusies,» uzsvēra Voronkova. Viņa arī pagaidām nevarēja komentēt, vai «Laima» varētu lauzt līgumu ar «Latmetālu».