Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PTAC brīdina par iespējamu SIA «Simply Travel» negodīgu darbību

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) aicina patērētājus būt vērīgus, slēdzot līgumus ar SIA «Simply Travel», jo pastāv iespējamība, ka šis uzņēmums īsteno negodīgu komercpraksi, nenodrošinot normatīvajos aktos paredzētās atteikuma tiesības.  

PTAC portālam «Apollo» pavēstīja, ka centrā ir vērsušies patērētāji, sniedzot informāciju par atteikuma tiesību nenodrošināšanu noslēgtajos līgumos ar SIA «Simply Travel» par izmitināšanas pakalpojumu iegādi ārvalstu kūrortos.

PTAC ir uzsācis vērtēt SIA «Simply Travel» īstenotās komercprakses atbilstību patērētāju tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām. Gadījumā, ja, izvērtējot PTAC rīcībā esošos materiālus, SIA «Simply Travel» darbībā tiks konstatēts pārkāpums, kas ir radījis vai varētu radīt būtisku kaitējumu patērētāju kolektīvajām interesēm, PTAC savas kompetences ietvaros būs tiesīgs lemt par attiecīga saistoša lēmuma pieņemšanu, kas tiks publicēts PTAC mājaslapā.

PTAC aicina patērētājus ļoti rūpīgi iepazīties ar līguma noteikumiem pirms līguma parakstīšanas, izvērtējot pakalpojuma saturu, vai piedāvātā pakalpojuma cena ir īpaša un izdevīga, kā arī, vai līgumā minētais pakalpojums patiešām atbilst patērētāja vēlmēm. Ja līgums tiek slēgts ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas, piemēram, viesnīcā, aicinām patērētājus pārliecināties vai, slēdzot līgumu, tiek izsniegta atteikuma tiesību veidlapa un līgumā patērētājs tiek informēts par atteikuma tiesībām.

PTAC atgādina, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.pantu un MK noteikumiem Nr. 320 «Noteikumi par ārpus pastāvīgās tirdzniecības vietas vai pakalpojumu sniegšanas vietas noslēgtajā līgumā ietveramo informāciju un atteikuma tiesību realizēšanas termiņu un kārtību» patērētājam ir tiesības 14 dienu laikā vienpusēji atkāpties no līguma, nemaksājot līgumsodu, procentus vai zaudējuma atlīdzību (tai skaitā arī administratīvās izmaksas).

PTAC aicina patērētājus sniegt informāciju par gadījumiem, ja tiek pārkāptas iepriekš minētās patērētāju tiesības. Patērētāji konsultācijas par šādu vai līdzīgiem gadījumiem var saņemt, zvanot uz PTAC konsultāciju tālruni 65452554 vai rakstot uz e–pastu ptac@ptac.gov.lv.