Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kriminālvajāšanai nosūta vienu no apjomīgākajiem naudas atmazgāšanas kriminālprocesiem

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi vienu no apjomīgākajiem kriminālprocesiem par naudas atmazgāšanu, portāls «Apollo» uzzināja VID.

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret trīs organizētās grupas dalībniekiem un sešām reāli strādājošu uzņēmumu amatpersonām, kuru noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 168,3 tūkstošu latu apmērā.

Kriminālprocess tika uzsākts 2009.gada 12.novembrī par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Kriminālprocesa ietvaros 2009.gada 2.decembrī VID Finanšu policijas pārvalde apturēja noziedzīgā grupējuma darbību, kas nodarbojās ar naudas atmazgāšanaS pakalpojumu sniegšanu. Grupējums savu darbību bija organizējis kādā Pārdaugavas savrupmājā - cietoksnī. Noziedzīgā grupējuma rīcībā bija ļoti labs tehniskais nodrošinājums - augstas klases apsardzes sistēmas, kas apgrūtināja VID amatpersonu iekļūšanu telpās kratīšanu veikšanai, tāpēc iekļūšanai ēkā tika piesaistīta Valsts policijas pretterorisma vienība «Omega». Lai pārvietotos un piekļūtu telpām, bija nepieciešams pielietot speciālos tehniskos līdzekļus.

Ēkā tika kārtota nelegālā grāmatvedība, kā arī savākta un pārskaitīta nauda par nenotikušiem darījumiem. Noziedzīgā grupējuma organizators bija fiziķis – matemātiķis ar iesauku «profesors»

No 2009.gadā uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā papildus tika izdalīti četri kriminālprocesi, kuri jau ir nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kopā tajos lūgts sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām, no kurām divas ir reāli strādājošu uzņēmumu amatpersonas. Minētajos kriminālprocesos kopējais valsts budžetam nodarītais zaudējums ir 143, 4 tūkstoši latu.

Papildus no minētās krimināllietas tika izdalīti materiāli un uzsākts process par noziedzīgi iegūtu mantu, kura laikā tiesa par noziedzīgi iegūtiem atzina kratīšanu laikā izņemtos skaidras naudas līdzekļus 84 095 eiro un 11 020 latu, atbilstoši tiesas lēmumam noziedzīgi iegūtie līdzekļi ieskaitīti valsts budžetā.