Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Aldaris» ieguldīs miljonus vēsturiskās teritorijas rekonstrukcijā; atjaunos seno alus darītavu

Alus darītava AS «Aldaris» tuvākajos gados plāno vērienīgus rekonstrukcijas darbus uzņēmuma vēsturiskajā teritorijā Sarkandaugavā, atjaunojot seno alus darītavu un alus muzeju, kā arī, piesaistot sadarbības partnerus, attīstīt daļu no teritorijas kā sabiedriski aktīvu kultūras centru.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» atzina uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietniece Ināra Šure, projekts ilgs vismaz piecus gadus un tajā tiks ieguldīti vairāki miljoni latu.

«Pagaidām nevaru atklāt kopējo investīciju summu, jo notiek iepirkumu izsludināšana, tomēr kopējais rekonstrukcijas projekts būs vairākus miljonus latu vērts un ilgs vismaz piecus gadus. Vispirms plānojam atjaunot veco alus darītavu, kurā kā nišas produkti tiks ražotas atsevišķas alus šķirnes, ko lielā uzņēmumā nevar veikt. Kopā ar jaunveidojamo muzeju tas būs ļoti būtisks akcents uzņēmuma attīstībā,» sacīja Šure.

Viņa arī norādīja, ka vēsturiskā alus darītava darbu varētu sākt 2014.gada pavasarī, pirms alus sezonas, un tajā tiks brūvētas augstākās kvalitātes jeb Premium klases alus šķirnes ierobežotos apjomos, kā arī ekskluzīvs alus pēc īpaša pasūtījuma. Alu būs iespējams pildīt dažāda tilpuma un dizaina pudelēs, kā arī mucās, padarot katru alus šķirni arī vizuāli unikālu.

Savukārt uzņēmuma izpilddirektors Veli Pekka Tennila norādīja, ka vēsturiskā alus darītava būs tikai viens no elementiem topošajā «Aldara» kvartālā, kas palīdzēs attīstīt alus kultūru un tradīcijas Latvijā.

«Atjaunojam vēsturisko alus darītavu, kurā brūvēs augstākās kvalitātes alus šķirnes. Pasaulē arvien vairāk lielo alus darītavu sāk brūvēt īpašas Premium alus šķirnes, jo to pieprasa alus cienītāji, un arī mēs sekojam šai tendencei. Plānojam, ka tas būs modernākais šāda tipa muzejs Baltijā, kas attīstīs alus baudīšanas kultūru Latvijā,» sacīja Tennila.

Tikmēr uzņēmuma komunikāciju vadītāja Laura Krastiņa sacīja, ka līdzās ar vecās alus darītavas, alus muzeja un teritorijas attīstīšanu sadarbībā ar pašvaldību tiks attīsta arī plašāka apkārtnes teritorija.

«Ar savu pienesumu «Aldaris» gatavs piedalīties arī apkārtējās teritorijas, piemēram, parka sakārtošanā. Šī ir lieliska iespēja attīstīt pilsētvidi un padarīt pievilcīgāku Sarkandaugavu Rīgas iedzīvotājiem. Vēlamies atjaunot tradīcijas, kuras bija spēkā pagātnē, kad pilsētas nomalē tika uzcelta alus darītava «Waldschlösschen» jeb Meža pils, kas 1865.gadā pārtapa par «Aldari». Tad šeit atradās parks ar greznu īpašnieka rezidenci, kurā notika sabiedriski pasākumi,» sacīja Krastiņa.

Viņa arī norādīja, ka «Aldara» teritorijas attīstības plāns izstrādāts sadarbībā ar Kalnciema kvartāla arhitektiem. Pirmajā posmā plāns paredz atjaunot vēsturisko alus darītavu un alus muzeju, bet nākotnē sadarbībā ar partneriem daļa no «Aldara» teritorijas tiks attīstīta kā sabiedriski aktīvs kultūras centrs, kurā ir arī restorāns, veikaliņi, amatnieku darbnīcas un reprezentācijas telpas.

Saskaņā ar «Firmas.lv» informāciju «Aldara» apgrozījums 2011.gadā bijis 27,84 miljoni latu, bet zaudējumi - 814 878 lati. «Aldara» apgrozījums 2010.gadā bija 25,48 miljoni latu, bet peļņa - 1,11 miljoni latu.

Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

«Aldaris» dibināts 1865.gadā un patlaban ir Dānijas alus ražotāja «Calsberg» grupas uzņēmums. «Carlsberg» kontrolē uzņēmumu «Baltic Beverages Holding», kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs, tostarp arī «Aldaris» Latvijā. «Aldara» produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu.