Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasaraudzis par Līgo: Saudzējiet sevi, apkārtējos un izbaudiet svētkus

Latvijas viens no labākajiem rallija braucējiem Ivars Vasaraudzis sarunā ar «Apollo» pastāstīja par Līgo svētkiem un atklāja savus Jāņu paradumus.

«Pēdējos gados svinu draugu kompānijā, bet bērnībā līgojām ģimenes lokā. Cenšamies kaut kur aizbraukt, pārsvarā dodamies uz laukiem,» stāsta Ivars.

«Lokācijas vietu pamainām epizodiski, bet pārsvarā kompānija paliek tā pati. Ir reizes, kad viesojamies pie kāda drauga laukos, citu reizi uzaicina ciemos kāds cits no mūsu draugiem, bet vienmēr Jāņus svinam ārpus pilsētas.»

«Patlaban izskatās, ka šogad līgosim Tūjas pusē pie draugiem. Neteikšu, ka ievēroju Līgo tradīcijas, bet cenšos izbaudīt to, ko daba piedāvā, piemēram, rīta vai vakara peldes. Kam jābūt svētku galdā? Nav man tāds uzstādījums, bet noteikti, alum un sieram, tāpat neiztikt bez latviešu nacionālā ēdiena šašlika. Protams, dārzeņus arī neskādēju. Var teikt tā - ko paši vēlamies, to sagādājam.»

Vasaraudzis uzskata, ka Līgo ir latviešu saliedēšanās svētki un saulgriežu brīvdienās ir iespēja paviesoties pie savējiem uz ilgāku laiku.

«Jautrība ir vienmēr un katri svētki ir citādāki. Piemēram, vienā kompānijā mums bija upes forsēšana ar tīkliem (smejas). Naktī ielikām tīklus un no rīta puses vilkām ārā. Protams, vakarā netiek aizmirsts par zivju pabiedēšanu, pastaigājot gar niedrēm. Tas vairāk gan tāds plezīrs, pēc tam zivis tiek vārītas lielajā katlā ugunskurā. Pēdējos gados šī mums ierasta lieta.»

«Latviešiem Līgo laikā teikšu tā: «Saudzējiet sevi, apkārtējos un izbaudiet svētkus. Un, protams, nebrauciet dzēruši.»