Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK uzsākusi lielu skaitu tiesvedību pret dalībvalstīm

Eiropas Komisija (EK) uzsākusi lielu skaitu tiesvedību pret 22 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par bloka regulu nepildīšanu.

Kā teikts EK paziņojumā, komisijas lēmumi aptver daudzas nozares, un vēršanās pret dalībvalstīm mērķis ir nodrošināt ES tiesību aktu pareizu piemērošanu un tādējādi sniegt labumu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

EK ceturtdien ir pieņēmusi 186 lēmumus, tostarp 47 argumentētus atzinumus un 12 lietas nodevusi izskatīšanai Eiropas Savienības Tiesā, četrās no kurām ietvertas finansiālas sankcijas.

Četras lietas, kurās ietvertas finansiālās sankcijas, ir lietas pret Itāliju un Portugāli, kā arī divas lietas pret Beļģiju.

EK ir pieņēmusi lēmumu vērsties pret Itāliju ES Tiesā par tās ilgtermiņa nespēju pienācīgi apsaimniekot atkritumus Kampānijas reģionā. Saskaņā ar ES tiesību aktiem dalībvalstīm ir pienākums reģenerēt vai apglabāt atkritumus cilvēku veselību un vidi aizsargājošā veidā.

Vairāk nekā trīs gadus pēc pēdējā nolēmuma šajā lietā Komisija atkal vēršas pret Itāliju ES Tiesā.

Šoreiz EK prasa noteikt vienreizēja maksājuma naudas sodu 25 miljonu eiro apmērā - 21 067 par katru dienu laikposmā starp tiesas lietām un dienas naudas sodu 256 819,2 eiro apmērā par katru dienu pēc otrā nolēmuma, līdz pārkāpums tiek izbeigts.

EK iesniegusi prasību pret Beļģiju par to, ka tā nav transponējusi direktīvu par inteliģentajām transporta sistēmām (ITS). Komisija ierosina dienas naudas sodu 34 540,8 eiro apmērā, kas maksājams no dienas, kad tiesa pieņēmusi apstiprinošu nolēmumu, līdz Beļģija paziņo EK, ka tā pilnībā īstenojusi noteikumus valsts tiesību aktos.

Attiecīgā direktīva visām ES dalībvalstīm valstu tiesību aktos bija jāievieš līdz 2012.gada 27.februārim.

Pret Beļģiju EK vērsusies arī saistībā ar noteikumiem negadījumu izmeklēšanai jūras transporta jomā.

EK ierosina dienas naudas sodu 55 265,28 eiro apmērā, kas maksājams no dienas, kad tiesa pieņēmusi apstiprinošu nolēmumu, līdz Beļģija paziņo, ka tā pilnībā īstenojusi noteikumus valsts tiesību aktos.

Direktīvā noteikts, ka dalībvalstīs izveido objektīvu pastāvīgu izmeklēšanas struktūru, kurai ir vajadzīgās pilnvaras un piemēroti kvalificēti izmeklētāji, kas ir kompetenti jūras negadījumu un starpgadījumu jautājumos.

Savukārt pret Portugāli EK ES tiesā iesniegusi prasību par to, ka tā nav transponējusi direktīvu par ēku energoefektivitāti.

Saskaņā ar šo direktīvu dalībvalstīm ir pienākums noteikt un piemērot minimālās energoefektivitātes prasības attiecībā uz visām ēkām, nodrošināt ēku energoefektivitātes sertificēšanu un paredzēt regulāru apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudi.

EK ierosina piemērot Portugālei dienas naudas sodu 25 273,6 eiro apmērā. Ja tiesas spriedums ir apstiprinošs, dienas naudas sods ir jāmaksā no sprieduma pasludināšanas dienas līdz transponēšanas pabeigšanai.