Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZInāms, kas ir pāvesta Jāņa Pāvila II otrais brīnums

Nelaiķa pāvests Jānis Pāvils II jau rudenī varētu tikt iecelts svēto kārtā, jo Vatikāns viņam piedēvējis otro brīnumu, kas «pārsteigs pasauli», atsaucoties uz Itālijas medijiem, vēsta Polijas Radio.

Itāļu mediji ziņo, ka runa ir par kādas Kostarikas sievietes neparasto izdziedēšanos pēc smadzeņu traumas. Tā notikusi pēc tam, kad cietušās sievietes ģimene sākusi lūgties Jāņa Pāvila II piemiņai.

Sīkāku informāciju Itālijas mediji nesniedz, bet ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka Jāņa Pāvila II iecelšanai svēto kārtā nepieciešams vairs tikai «kardinālu un bīskapu komisijas apstiprinājums un pāvesta Franciska paraksts».

Katoļu baznīcā, lai personu ieceltu svēto kārtā, nepieciešami divi «apstiprināti» brīnumi. Viens brīnums nepieciešams, lai apstiprinātu personas beatifikāciju jeb pasludināšanu par svētīgu, bet iecelšanai svēto kārtā nepieciešami divi brīnumi.

Nelaiķis Jānis Pāvils II par svētīgu tika pasludināts 2011.gada 1.maijā.

Pirmais brīnums, kas tiek piedēvēts viņam, ir franču mūķenes Marī Simonas-Pjēras dziedināšana. Viņa brīnumainā kārtā ir atlabusi no Pārkinsona slimības.

Lai katoļu baznīca dziedināšanu atzītu par brīnumu, tai ir jābūt tūlītējai, neatgriezeniskai un tai nedrīkst būt zinātniska izskaidrojuma. To, ka noticis brīnums, var apstiprināt vienīgi Svēto kanonizācijas kongregācija.