Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsdzēsējus dzēšanas darbu laikā piemeklē vairākas likstas

Degošās Rīgas pils dzēšanas darbus šonakt nopietni apgrūtina vairākas ar ūdensapgādi saistītas likstas.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele, sākotnēji ūdens dzēšanai tika ņemts no autocisternām, kas, protams, drīz vien iztukšojās.

Tikmēr VUGD darbinieki bija uzstādījuši šļūtenes, lai ūdeni varētu ņemt tieši no Daugavas, taču dienesta rīcībā esošā sūkņu stacija ir ļoti veca un tā saplīsa.

Vienlaikus ūdens tika ņemts no pils tuvumā esošajiem hidrantiem, taču tajos nav pietiekami liels spiediens, atzina Šembele. Viņa piebilda, ka ugunsdzēsēji arī nevar piekļūt degošajam Rīgas pils jumtam tā, lai dzēšana būtu visefektīvākā.

Notikuma vietā patlaban strādā 79 VUGD darbinieki un amatpersonas ar 11 autocisternām, trim autokāpnēm un vienu autopacēlāju. Vēl pie Rīgas pils atrodas trīs speciālās VUGD tehnikas vienības - sūkņu stacija, kas gan vairs nedarbojas, šļūteņu automobilis, kurā ir vairāki kilometri šļūteņu, un automašīna ar elpošanas aparātiem.

Dzēšanas darbi tiek veikti arī no pils iekšpuses. Ugunsdzēsēji cenšas darīt visu iespējamo, lai liesmas neizplatītos tālāk, pastāstīja Šembele.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā aizdedzies Rīgas pils jumts. Pēc pēdējās informācijas, degšanas platība ir aptuveni 100 kvadrātmetri, taču tā tiks precizēta.

Ugunsgrēka dzēšanai piesaistīti visi VUGD Rīgas reģiona pārvaldes rīcībā esošie resursi, palīgā devušies arī ugunsdzēsēji no Jūrmalas. Tāpat uz notikuma vietu norīkots Rīgas brīvostas velkonis, kura mērķis ir sniegt atbalstu ugunsdzēsējiem ūdens ņemšanā no Daugavas.

Kā ziņots, Rīgas pils patlaban tiek remontēta, tikmēr Valsts prezidenta kanceleja ir pārcelta uz Melngalvju namu.