Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kozlovskis: Rīgas pils ugunsgrēks apliecina, kādā tehniski kritiskā situācijā ir glābēji

Ugunsgrēks, kas 20.jūnija vakarā izcēlās Rīgas pilī, ir bijis nopietns pārbaudījums vienam no iekšlietu sistēmas lielākajiem dienestiem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), paziņojumā medijiem norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs ar nožēlu atzīst, ka diemžēl šis nelaimes gadījums vēlreiz apliecinājis, kādā tehniski kritiskā situācijā ir glābēji, no kuriem tiek prasīta nekavējoša nelaimes gadījuma likvidācija.

«Šis gadījums uzskatāmi pierāda, ka Iekšlietu ministrijas vēršanās valdībā vēl tikai šomēnes, pieprasot līdzekļus novecojušās VUGD tehnikas atjaunošanai, ir kritiski svarīgs jautājums. Diemžēl valdība atzina, ka tehnikas atjaunošana ir jāiekļauj nākamā gada jauno politisko iniciatīvu pieprasījumā, pretēji Iekšlietu ministrijas vairakkārt uzsvērtajam, ka ugunsdzēsēju tehnikas iegāde ir nepieciešama dienesta pamatfunkciju nodrošināšanai. Šāda attieksme pret glābšanas dienestu ir nepieņemama,» uzsver Kozlovskis.

Kozlovskis norāda, ka diemžēl iekšlietu dienestu nepietiekamo tehnisko nodrošinājumu un atbalstu cilvēkresursiem apjaušam tikai šādās kritiskās situācijās, kad nelaime ir jau notikusi. Tāpēc viņš aicina valdību mācīties no šī gadījuma un savlaicīgi atbalstīt resursu piešķiršanu glābēju darbam.

«Ir ievērojami cietis viens no Latvijas simboliem – Rīgas pils un Valsts policija pašlaik strādā, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus. Esmu pārliecināts, ka kopīgi sadarbojoties vairākām nozaru ministrijām, speciālistiem un sabiedrībai, mums izdosies atjaunot šo vēsturisko un visiem nozīmīgo celtni un tajā glabātās kultūras vērtības,» uzskata Kozlovskis.

Ministrs izsaka pateicību visiem glābējiem VUGD vadībai, kas neskatoties uz nepietiekamo un novecojušo tehnisko nodrošinājumu šajā situācijā, kad grūti bija piekļūt ugunsgrēka lokalizācijas vietām, riskējot ar savām dzīvībām, izdarīja visu iespējamo, lai glābtu Rīgas pili.